A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bayilik Fırsatları / Bayilik Ücreti Almayan Firmalar
Bayilik Ücreti Almayan Firmalar
Bayilik Ücreti Almayan Firmalar

Bayilik Ücreti Almayan Firmalar

Bayilik Ücreti Almayan Firmalar

Bayilik için tutarı almayan firmalar var mı? Piyasada ki bir oldukça şirket bayilik tutarı adı altında oldukça yüklü ücretler talep etmektedir. Bu markalar franchise bedeli almıyor. Reklam katılım oranı ya da cirodan da hisse istemiyorlar. Aralarında mağaza dekorasyonunu karşılayanlar bile var. İşte uygun bir yer bulduğunuz takdirde başarıya ulaşmış bir satış grafiği vaat eden girişimci dostu markalar…

GIDA, ayakkabı, tekstil, deniz malzemeleri… Bu alanlarda etkinlik gösteren birçok meşhur marka, franchise giriş bedeli almadan yeni şubeler açacak. Bunun yanı sıra girişimcilere cazip destek sunar de sunuyorlar. Bazı markalar ise yılsonuna kadar sürecek kampanyalar başlattı. Mesela, meşhur İtalyan çocuk giyim markası Harmont&Blaine, Türkiye’de 1 Kasım 2014’e kadar 15 bin euro olan franchise bedelini almayacak. Franchise giriş bedeli 25 bin dolar olan Sampi de yılsonuna kadar franchise bedeli almayacak. İşte girişimci ve yatırımcılara cazip bayilik fırsatları sunan markaların yatırım şartları…

ATİYE LAÇIN
Zamanı Mevlevi tatlısı…

Hanım girişimci Atiye Laçin, Mevlevi tatlısı olarak malum geleneksel tatlı çeşitleri üretiyor. Firmanın üretim tesisi Çanakkale Gelibolu’da. Burada üretilen tatlılar Atiye Laçin Tatlıları adıyla piyasaya sunuluyor. Atiye Laçin, “Mevlevi tatlısının en büyük özelliği yüzde 100 naturel olması. İçinde yağ, un, şeker ve tatlandırıcı yok, ek olarak glutensiz. Bu tatlıyı naturel meyveler kullanarak hazırlıyoruz. Bu yönleriyle kuvvetli bir gıda ve naturel enerji deposu” diyor. Şirket, söz mevzusu ürünlerin yanı sıra naturel ortamlarda yetişen güvem bitkisinin meyvesinden marmelat da üretiyor. Şirket, Türkiye genelinde yeni satış noktaları oluşturacak.

Telefon: 286 566 12 19 E-posta: mevlevitatlisi@gmall.com

Bayilik Ücreti Almayan Firmalar
Bayilik Tutarı Almayan Firmalar

KEBAPIX
Yeni şubeler açacak

Denizli merkezli Kebapix, 2009’dan bu yana etkinlik gösteriyor. Bir şubenin toplam yatırım tutarı ilk olarak seçilen bölgenin konumuna gore değişiyor. AVM ya da cadde mağazalarının yatırım tutarları birbirinden değişik. Buna gore metrekare başına yatırım maliyeti bin ile 2 bin TL içinde değişiyor.

Telefon: 0258 212 90 99 E-posta: info@kebapix.com.tr

ADT MARİNE&BOT
Deniz malzemeleri marketi

Antalya merkezli ADT 1993’te kurulmuş. Antalya, Manavgat ve Kemer’de beş mağazası var. Mağazalarda 16 ürün grubunda 2 bine yakın araç-gereç bulunuyor. ADT’nin mağazaları haricinde Türkiye genelinde 52 bayisi var. 2015’te yeni bayilikler verilecek. Firmanın Türkiye distribütörlüğünü yapmış olduğu markalardan bazıları şu şekilde sıralanıyor: Monterey, Tracker Boat, SunTracker, Tahoe, Mako, Nitro, Starfisher, Momba, Supra Marlin, Quıckstar, Future Beach, Erplast, Zebec, Flyfish, L&W Komperasör, OceanStar, Hody ve Rotomod.

Telefon: 0242 259 41 54 E-posta: eda@adtmarine.com

ERİŞ YUMURTA
Bölge bayiieri arıyor

1996 senesinde kurulan Eriş Yumurta, İstanbul Silivri’de, toplam 100 bin tane kapasiteli sekiz kümesinde yumurta üretiyor. Eriş Yumurta, bununla beraber yem ve gübre de üretiyor. Trakya’da yaygın bir bayi ağma haiz. Anadolu’da hemen hemen bayileri yok. 2015’te Anadolu’daki gelişmiş il ve ilçelerde bayilik verilecek. Bayilik için herhangi bir ön koşul yok. Bir tek belirli oranda güvence gösterilmesi kafi.

Telefon: 0212 734 23 87 E-posta: info@erisyem.com

YOGOLAT FROZEN YOĞURT
Organik yoğurt…

Froyo’nun frozen yoğurt markası Yogolat Frozen Yoğurt, naturel ve bitkisel içinde ne olduğu, minimum yağ oranı, düşük kalori kıymeti ve özelleştirilebilir tadıyla oldukça beğeni kazanmıştır. Şirket, lokasyonun fizibilitesinden, karlılık planına kadar her aşamada girişimcilere destek oluyor, işe başlama ve sonrası verilen periyodik eğitimlerin yanı sıra rutin denetleme, konsept geliştirme, reklam ve PR emek harcamaları süreçlerinde girişimcilere danışmanlık hizmeti veriliyor. Yogolat Frozen Yoğurt stantlarmm büyüklüğü 3-5 metrekare içinde değişiyor. içinde frozen yoğurt makinesinin de yer almış olduğu stantların anahtar teslim kurulum fiyatı 45 bin TL+KDV. Bununla birlikte ortalama 35 bin TL ciroya karşılık eden 100 paket frozen yoğurt tozu da girişimcilere ücretsiz bir şekilde sunuluyor. Şirket bunun yanı sıra kendi markasıyla satış yapmak isteyenler için frozen yoğurt makinesi ve ekipmanları tedarik ediyor.

Telefon: 0212 36175 13

SAMPI
Tekrardan atağa hazırlanıyor

Fast food sektörünün dağınık bir haldeyken bilhassa son iki senedir şubeleşme ve markalaşma anlamında ciddi bir yol aldığına dikkat çeken Sampi Genel Müdürü Ercan Yılmaz, “Franchising sisteminin yaygın bir halde kullanımı bu sektörü büyütüyor. Geleneksel Türk ürünleri günden güne pazar paylarım artırıyor. Sektör yerli ve yabancı yatırımcılar için yeni girişim fırsatları sunuyor. Değişik lezzet ve sunumlar meydana getiren zincirler doğru yönetim, kurumsallaşma ve franchising modeli ile kısa sürede başarıya ulaşmış oluyorlar” diyor.

Mahalli bir marka olarak yola çıkan Sampi’de Metro Grup tarafınca satın alındıktan sonrasında bir fast food markasına dönüştü. Sampi’nin şimdi 35 şubesi var. Sampi’nin franchise giriş bedeli 25 bin dolar. Sadece şirket yılsonuna kadar franchise bedeli almayacak. Sampi, 2015’te şube sayısını 50’ye yükseltmeyi hedefliyor. Bir Sampi restoranı açmanın toplamı yatırım miktarı 75-100 bin dolar içinde değişiyor. Devamlı franchise ödemesi ise yüzde 6 olarak belirlenmiş. Reklam katılım oranı yok. Sampi, yaya ve vasıta trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, prestijli noktalar ve AVM’lerde şubeler açacak.

Telefon: 0216 709 18 18 E-posta: ercanyilmaz@sampi.com.tr

SAMSONİTE
Büyükşehirieri hedefliyor

Samsonite, Kasım 2007’de Türkiye pazarına girdi. Mağazaların bir kısmı şirket tarafınca geri kalanlar da franchisee’ler tarafınca işletiliyor. Yeni mağazalar açmaya devam eden şirket Türkiye genelinden gelecek franchise taleplerini değerlendiriyor. Sadece öncelik büyükşehirlerde olacak. Samsonite mağazalarının büyüklüğü 75-150 metrekare içinde değişiyor. Yatırım tutarı ise mağaza büyüklüğü ve konumuna gore farklılaşıyor.

Telefon: 0212 473 18 00 E-posta: desa.com.tr

ÖZEL APLUS
iddialı bir modeli var

Aksesuar ve dokuma üreticisi ÖZEL, “Öz-El APlus” markasıyla tuhafiye ürünleri üretiyor. Kendi markasıyla iğneden ipliğe binlerce çeşit tuhafiye ürünü üreten şirket, Türkiye genelinde bayilik verecek. Şirket, bayilik almak isteyen girişimcilerden giriş bedeli almıyor. Firmanın Çorlu, İstanbul Yenibosna ve Merter’de üretim tesisleri var. Şirket ürünlerini konfeksiyon, ev tekstili, sıhhat sektörü ve paket ambalaj firmalarına ulaştırıyor. ÖZ-EL, Fransa, İtalya, Ispanya, Almanya, Rusya, Hollanda, Bulgaristan, Avustralya ve Hindistan’ın da aralarında bulunmuş olduğu 23 ülkeye ihracat yapmış olup, Zara , H&M , Mango, Mark & Spencer, GAP, Hugo Boss benzer biçimde internasyonal markalara hizmet veriyor. Türkiye genelinde bayilik veren şirket girişimcilerden bayilik bedeli almıyor.

Telefon: 0212 551 25 33 E-posta: Hasan.yasar@oz-el.com

CEYO
Yatırımcısını koruyor

Ceyo, franchise giriş bedeli istemiyor. Reklam katılım oranı ve devamlı franchise ödemesi yok. Reklam ve tanıtım organizasyonları şirket tarafınca yürütülüyor. Şirket, franchisee’lerini adeta koruma kalkanına alıyor. Mesela, başlangıç sermayelerini kuvvetli tutmak için piyasa koşullarının ötesinde vadelerde ürün teslim ediliyor. Bir mağazanın yatırım bedeli mağazanın büyüklüğü bakımından değişiyor. Ceyo, franchise alanlara açılışta dekorasyon ve ürün alımlarmda hususi destek veriyor. Peşinden hususi kampanyalar ve satış eğitimi benzer biçimde destek sunar devam ediyor. Ceyo mağazalarında yalnız Ceyo ve Ceyo’ya ilişik alt markalı katalog ürünleri bulunuyor. Mağazada satışa sunulan ürünler ‘new generation’, ‘sabo’, ‘hac’ ve ‘umre’ grupları altında toplanmış.

Telefon: 0212 432 94 94 E-posta: nkolsuz@cyeo.com.tr

BEREKET DÖNER
Franchise giriş bedeli yok

Bolluk Döner, Türkiye’de döner pazarının oluşmasında öndeki beş yılda şube sayısı 300’e çıkarılacak. Şubeleşmede franchising sistemini kullanan Bolluk Döner, Türkiye genelinden gelecek taleplere açık. Sadece ilk olarak gelişmiş il ve ilçelerden gelecek talepler dikkate alınacak. Bolluk Döner’in restoranlarının averaj büyüklüğü 100 metrekare. Bu büyüklükteki bir restoranın toplam yatırım bedeli ise 200 bin TL. Bolluk Döner’in gelişme planları yalnız yurtiçiyle sınırı olan değil. Şirket bununla beraber yurtdışında da restoranlar açmaya hazırlanıyor.

Telefon: 0212 771 55 55

ALTIN EMLAK
Franchise bedelini düşürdü

Yüzde 100 yerli sermayeli Altın Emlak, 1998 yılından bu yana etkinlik gösteriyor. Altın Emlak, sektörde Türk Standartları Enstitüsü’nden onaylı ilk ve tek şirket konumunda. Firmanın 22 ilde 86 temsilciliği var. Yılsonuna kadar bu sayının 120’ye çıkarılması hedefleniyor. Yeni temsilcilikler için İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Samsun ve Trabzon’a öncelik verilecek. Altın Emlak girişimcilerden franchise giriş bedeli olarak 16 bin 500 TL+KDV alıyor sadece bu sayı eylül ayında düzenlenecek Bayim Olur Musun Fuarı’na hususi düzenlenen kampanya kapsamında 15 bin TL+KDV’ye düşürülmüş. Şirket devamlı franchise ödemesi almıyor. Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, yeni açılacak bir şubenin kendini altı ayda amorti edeceğini söylüyor.

Telefon: 0212 654 17 60

MEŞHUR SAFRANBOLU LOKUMCUSU
Yerelden ulusala…

Eren Besin Maddeleri tarafınca oluşturulan Meşhur Safranbolu Lokumcu-su, son dönemde yeni mağazalar açarak mağaza sayılarını artırmaya başladı. Şirket, franchising sistemiyle yeni mağazalar açmaya devam ediyor. Bunun için İstanbul, Bursa, İzmir ve Antalya’ya öncelik verilecek. Sadece satış potansiyeli görülen öteki illerden gelecek teklifler de değerlendirilecek.

Telefon: 0216 44110 82 E-posta: info@safranbolulokum.com.tr

BEBETO EĞLENCE ADASI
Tatlı’ yatırım

Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üretim hattına haiz olan Kervan Besin’nm markası Bebeto Eğlence Adası’nm yurtiçinde (İstanbul, Bursa, Nevşehir, Kocaeli, Batman, Giresun, Yalova) ve yurtdışın-da (Suudi Arabistan, Ispanya, Kosova, Rusya, Azerbaycan, Sırbistan, Irak) şubeleri var. Şirket, girişimcilere anahtar teslimi Bebeto Eğlence Adası stantları açıyor. Bu standarda yumuşak şeker grubu, çikolata ve drajeler, sakızlar, oyuncaklı ürünler, lisanslı ürünler, ithal sakız ve şekerlemeler, meyve suyu ve su satılıyor. Bir standın averaj yatırım maliyeti 20 bin TL civarında.

Telefon: 0212 875 76 90

HARMONT BLAINE KIDS
İtalyanların meşhur çocuk markası

Italyan menşeli Harmont&Blaine, 1995’te kurulan genç ve çocuk hazır giyim markası. Türkiye pazarına yeni giriş meydana getiren şirket, franchising sistemiyle mağazalar açacak. Yılsonuna kadar iki mağaza açılması hedefleniyor. 2015’te ise beş mağaza açılacak. Franc-hising sistemiyle açılacak yeni mağazalar için öncelik verilecek iller şu şekilde sıralanıyor: İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve öteki büyükşehirler. Bir mağazanın toplam yatırım bedeli 250 bin TL. Şirket, 1 Kasım 2015 evveliyatına kadar 15 bin euro olan franchise bedelini almıyor. Devamlı franchise ödemesi yok. Har-mont&Blaine Türkiye’de 50-150 metrekare büyüklüğünde mağazalar açacak. Mağazalarında hazır giyimin yanı sıra ayakkabı ve aksesuar ürünleri de satılıyor. Firmanın, 40 ülkede 70 mağazası var. Avrupa ülkelerinin başkentlerinde, ABD ve tüm Ortadoğu devletlerinde şubeleri bulunuyor.

Telefon: 0212 705 05 04

SKECHERS
ABD’de oldukça popüler

ABD’li ayakkabı markası Skechers’m Türkiye dağıtıcısı olan Olka Spor Malzemeleri yeni mağazalar açacak. Skechers’m şu anda İstanbul’da üç mağazası var. Mağazaların büyüklüğü 120-150 metrekare içinde değişiyor. Şirket, franchise giriş bedeli almıyor. Dekorasyon, ürün tedariği ve harcamalar dahil bir şubenin toplam yatırım tutarı 200-220 bin TL içinde değişiyor. Skechers’m dünya genelinde 800 mağazası var ve senelik cirosu 2 milyar dolar düzeyinde. Mağazalarının oldukça büyük bir kısmı franchising sistemiyle açılmış. Türkiye’de de aynı model takip edilecek. Skechers, önümüzdeki beş yılda mağaza sayısını 20’ye çıkarmayı hedefliyor.

Telefon:’0212 272 08 26

SO CHİC
Fazlaca şık!..

Takı ve aksesuar ürünlerinin satılmış olduğu So Chic’m ilk mağazası 2004’te Flyinn AVM’de açılmış. Bugün şube sayısı 66. Bunlar Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Muğla, Samsun ve Trabzon’da bulunuyor. Yurtdışında ise KKTC (Girne, Lefkoşa, Gazi Ma-gusa), Azerbaycan (Gence), Katar (Doha), Irak (Du-hok, Erbil) Rusya (Tümen), Suudi Arabistan’da (Cidde) bulunuyor. Bir So Chic mağazasının ön cephesinin vitrin için uygun olması şartıyla, minimum 30 metrekare olması gerekiyor. Şirket marka bilincine haiz, franchise sisteminin kurallarına bağlı kalabilen, iletişime açık ve ekip olma bilincine haiz girişimcilerle emek vermeyi tercih ediyor.

Telefon: 0212 513 68 32

VİTTAMİN DONDURMA
Kahramanmaraşlı dondurmacı

Kahramanmaraşlı Vittamin Dondurma, günde 2 ton dondurma üretiyor. Vitamin Dondurma’mn Kahramanmaraş ve İsparta’da üç şubesi var. Şirket, franchising sistemiyle yeni şubeler açacak. Şirket, şimdilik franchise giriş bedeli almıyor. Bir şubenin yatırım tutarı 75 bin TL.

Telefon: 0344 235 05 05

FX SILVER
ürünleri trend yaratıyor

Saat, takı ve aksesuar çeşitlerinin satılmış olduğu Fix Silver stant, kiosk ve mağaza olmak suretiyle üç değişik konsepte haiz. Fix Silver’m Türkiye genelinde 28 şubesi var. Bunlar Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Yalova, Gebze, Kastamonu (Safranbolu), İstanbul, İzmir, Konya, Mersin ve Zonguldak’ta bulunuyor. Fix Silver’m stant ve kiosk’ları sekizer metrekareden başlıyor. Mağazaları ise yer ve konuma gore değişiyor. Mağazalar averaj 60 metrekare büyüklüğe haiz. Şirket, franchising sistemiyle Türkiye genelinde şubeler açacak. Bunun için satış potansiyeli görülen her bölgeden gelecek franchising talepleri değerlendirilecek.

Telefon: 0212 695 32 32 E-posta: fixsilver@fixsilver.com

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın