A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Bayanlara Özel Spor Salonu Açmak
Bayanlara Özel Spor Salonu Açmak

Bayanlara Özel Spor Salonu Açmak

Bayanlara Özel Spor Salonu Açmak

Bayanlara Özel Spor Salonu Açmak; Spor salonu açmak karlı mı ve kazandırır mı? Evet çünkü nüfustaki artan beden kalınlaşması ve güzellik bilinci ile sağlıklı yaşamak arzusu insanları spor yapmaya doğru yöneltiyor. Özelikle ev kadınları ve çalışan bayanlar artık spor salonlarını hem güzellik ve sağlık merkezi hemde sosyalleşme alanları olarak görüyor özelikle spor salonlarında sağlıklı yaşam için doğal ve sağlık ürünlerinin sunulması için bar ve kafe gibi mekanların eklenmesi tamda bayanların tercih etiği yerlerden biri haline geldi bir de işletmecileri bayan yada spor antrenörleri bayan olması da bayanların rahatlıkla gitmelerine neden olup eşi tarafından bir sakınca görünmüyor.

Bayanlara Özel Spor Salonu Açmak
Bayanlara Özel Spor Salonu

Bayanlar için kurulan spor salonları hem bayan girişimcilere para kazandırırken hemde bayanları sağılıklı ve zinde bir şekilde sosyalleşme ile birlikte güzelleştiriyoruz . Bu nedenle bayanlara özel spor salonlarına müşteri sorunu olmuyor. Önemli olan burada doğru ürünlerle ve bayanlara hitap eden spor aktivitelerde bulundurmak ve işini bilen birileri tarafından egzersizle yaptırmak gerekiyor. Kısa zamanlı 30 dk gibi egzersizle yağları yakmak için planlanan spor yapma programı hem maliyetleri düşürüyor hemde hareketli bir ortam olmasın neden oluyor.

Bayanlara Özel Spor Salonu Açma Maliyeti

Bayanlara hitap eden spor salonu açmak isteyenler için öncelikle işletmecinin yada antrenörün spor meslek okullarından mezun olması başarı için gerekli olup bu konuda eğitim almalıdır ki zaten bir çok spor fracnhisesi verenler bayilik vermeden önce işletmeciyi eğitim veriyor. Bayanlara ait spor salonu açmanın maliyeti de tadilat hariç kişisel hitap edenler 20,000 TL Gurupta hitap etmek isteyenler için işe 35000 TL İle 30,000 dolar arasında yatırım gerekiyor ve kendini 15 ay ile 18 ay arasında amorti ediyor ki bu sadece üyelik gelirleri ile analiz edilmiş yatırım/ amortisman süresi olarak hesaplanmıştır. Özel dersler, içeride sunulan hizmetler ve ürünler hesap içine katılırsa bir yıl gibi kısa bir zamanda kendini amorti ediyor.

Bayanlara Özel Spor Salonu Açmak için Gerekli Bina

Spor salonu için en az 120 m2 düz giriş cephesi en az 4 m ana cadde yada hareketli sokakta bulunmasını tavsiye ediyoruz. Yine spor salonunda en az 16 adet soyuna dolapları, 1 wc, 2 banyo ve ana sporun yapıldığı alan 45 m2 civarı dinlenme yeri, bar yada cafe yeri, karşılama yeri olması gerekli olup yüksekliğin 2,5 m olması ve içerinin spor yapmaya uygun kaymaz alan aynalı temiz ve ferah bir ortam olması işletmecinin işine gelir.

Peki spor salonu açmak karlı mı tabi ki bir çok işletmeden daha az riski olan ve daha yatırımlardan daha karlıdır. Söyle bir analiz yapalım spor salonu 20 kişilik için hazırlanmış olsun ortalama uye parası aylık olarak 100 TL olsun işletme giderleri yaklaşık 6000 tl olduğunda 60 kisinden sonrası size kar kalıyor. Sizce de karlı bir iş değil mi üstelik tamamen hizmet odaklı olup işletmecinin ufkuna ve çalışmasına bağlı olarak bu oran artar. Ki ben sadece abone üzerinden hesapladım özel dersler, farklı faaliyetler ve daha fazla müşteri bulmanız çok da zor değil.

Spora olan ilgi nedeni ile büyük firmalar spor salonları açmak, franchise vermekle yatırımcılara destek veriyorlar bazı firmalar 20,000 TL lik paketleri olmasının yanında ödeme konusunda bır kısmını pesin olmak birlikte 12 aya kadar taksit yapıyorlar bu da yatırımcının az para ile işe girmesine ve kazanarak kendi kendini ödemesi ile finansal avantaj sağlıyor. Yine franchise veren firmanın reklamlarından ve pazarlama çalışmalarından, eğitimlerinden, hizmet geliştirmesinden, yazılım ve işletme danışmanlığından ücretsiz yararlanıyor. Yani kısaca bayan girişimciler için en karlı işlerden biridir bayanlara özel spor salonu açmak. Ne dersiniz?

Bayanlara özel spor salonlarında bayanlara hitap eden güç gerektirmeyen ama yağ yakmasına destek olan estetik sporlar yapılıyor. Spora ilk başlayan kişilerin vücut analizi, spor geçmişi, zamanlamasına bakılarak onlar için en etkin faydalanacağı şekilde spor yaparken aynı zamanda zorlanmalarından koruyor. Bu da bayanların severek devam etmelerini ve arkadaşlarına tavsiye etmelerine neden oluyor.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

İlk Yorum

 1. Avatar of Admin

  ByOtell – Byofit Club İletişim:
  Adres: Saniye Ermutlu Sok. No:3 Kozyatağı – İSTANBUL
  Telefon: 0 216 571 61 00

  Club First Lady
  Telefon: (0212) 405 07 50

  Beylerbeyi Pilates İletişim
  Adres: Beylerbeyi Mah. Yalıboyu Cad. Arabacı Sok. No:10/7
  Güneş Apt. (Beylerbeyi İş Bankası karşısı)
  Telefon: (0216) 318 11 52 – (0506) 515 61 61

  B-fit İletişim
  Adres: Caferağa Mah. Albay Faik Sözdener Cad. İffet Gülhan İş Merkezi No:9 Kat:3
  Kadıköy – İSTANBUL
  Telefon : (216) – 700 22 17, (216) – 700 22 18 , (216) 700 22 19

  Okyanus Sports Center İletişim
  Adres: Mehmet Akif Mah. Tavukçu Yolu Okay Cad. No:11
  Ümraniye – İstanbul
  Telefon: (+90 216) 365 08 19

Bir cevap yazın