A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Banka Pos Cihazı Nasıl Alınır
Banka Pos Cihazı Nasıl Alınır
banka pos cihazı nasıl alınır

Banka Pos Cihazı Nasıl Alınır

Banka Pos Cihazı Nasıl Alınır

Esnaflarımızın kredi kartı ile alışveriş yapmak isteyen müşterilerin isteklerini de göz önünde tutarak dükkanlarında pos cihazı tutmaları elzem hale gelmiştir. Çünkü artık çoğu kişi nakit alışverişten öte kredi kartı ile alışveriş yapmaktadır. Bundan kaynaklı pos cihazı olmayan esnaflarımızın derhal en az bir tane poz cihazı tedarik etmesi gereklidir.

Pos cihazı nasıl alınır? Bankalar esnaflara pos cihazı verir mi? Poz cihazı almak ücretli midir? bu soruların cevapları için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Son yıllarda bankalar ile çalışan müşterilerin sayısında çok ciddi artışlar var. Özellikle bankaların vermiş olduğu hizmetlerin başında olan kredi kartı kullanımı son birkaç yıldır zirveye çıkmıştır. Artık neredeyse hernet elinde bir tane kredi kartı vardır.

Ülkemizde mevcut aktif kredi kartı sayısının 40 milyonu aşması bunun en belirgin göstergesidir. Tabi kredi kartlarının çokça artması halkın nakit alışverişten daha fazla kredi kartı ile alışveriş yapmalarına neden olmaktadır. Bu durumda tüm alışveriş merkezleri gibi ufak esnaflarımızın da bu programa ayak uydurmaları gereklidir. Bunun için işletmesinde kesinlikle bir pos cihazı bulundurmalıdır.

Günümüzde artık büfeye ekmek almaya giden kişiler bile kredi kartı ile alışveriş yapmak talep etmektedirler. Çünkü yapacağı alışverişi kredi kartı ile de yapsa, nakit de yapsa aynı parayı verecek. Üstelik kartla yapılan alışverişlerin ücretleri bir ay kadar ileriye atılabilmektedir. Ayrıca bazı bankaların kredi kartı kullanıcılarına özel yapmış olduğu kampanyalar neticesinde çoğu kişi alışveriş yaptıkça para puan kazanmaktadırlar. Bunlar da kredi kart kullanım yoğunluğunu arttırmaktadır.

Yukarıda belirtilen durumlar kredi kartlarının neden çokça kullanıldığına dair bazı bilgilerdir. Esnaflarımız da bunlardan yola çıkarak daha çok müşteri kazanabilmek için işletmesinde kesinlikle kredi kartı bulundurması gerektiği bilmelidir. Bunun için çalışmış olduğu banka ile kesinlikle görüşmesi gereklidir.

Pos Cihazı Bankadan Nasıl İstenir?

Esnaf olarak artık bir pos cihazı sahibi olmak istiyorsanız hemen bankaya müracaat yapabilirsiniz. Pos cihazlarını talep gelmesi halinde tüm bankalar verebilir. Ama bazı bankalar makul koşullarda pos cihazı verirken bazıları da daha katı kurallar dahilinde bu makineleri esnaflara verirler. Şunu unutmamakta yarar vardır; pos cihazları netlikle tamamıyla sizin olmaz. Cihazı bankadan emanet olarak aldığınızı düşünerek kullanacaksınız. Anlaşmanız bittiği tarihte ya yeni bir anlaşma imzalayacaksınız veya pos cihazını geri iade edeceksiniz.

Bankadan pos cihazı almak için gerekli evraklar nelerdir?

  • İşletme vergi levhası
  • İşletmenin ikamet belgesi
  • Adınıza kayıtlı bir fatura (elektrik, su vb.)
  • İşletme ruhsatınız
  • Kimlik aslı ve fotokopisi
  • İşletme ortak ise her bir ortağın tek tek kimlik fotokopisi
  • İmza beyannamesi
  • Yukarıdaki belgeler ile beraber bankaya müracaat yapılması halinde banka basitçe size pos cihazı verecektir.

Pos Cihazı Almak Ücretli Midir?

Pos cihazı bankaların özel olarak müşterilerine sunduğu bir hizmettir. Yani siz bankadan bağımsız bir pos cihazı alıp kullanamazsınız. Çünkü pos cihazının bir banka sistemine çevrimiçi entegre olması gereklidir. Bu nedenle pos cihazları için kesinlikle bankaya müracaat yapılması gereklidir.

Bankaların bazıları pos cihazı için esnaflardan ücret talep etmez. Bunun yerine bir yıl içine belli bir alışveriş limitinin yakalanmasını isterler. Örneğin yıl içinde 5000 TL limit yakalayan kişilerden bazı bankalar yıllık pos ücreti almaz. Ama bu limit altında kalan cihazlardan ise yıllık aidat alınır. Sonuçta banka bu cihazın aktif olarak kullanılması için esnaflara dağıtımını yapmaktadır. Cihazın kullanılmaması bankayı zarar uğratacağı için bu tür bir önlem alınmıştır.
Siz de belli bir limit üstünde alışveriş yapabileceğinizi düşünüyorsanız hemen bankaya gerekli müracaatları yapmalısınız.

Bu biçimde hem müşteri memnuniyeti sağlamış olacaksınız hem de bankadan para ödemeden pos cihazı hizmeti alacaksınız.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın