A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Balıkçı & Balık Restaurant Açmak
Balıkçı & Balık Restaurant Açmak
Balık Lokantası

Balıkçı & Balık Restaurant Açmak

Balıkçı & Balık Restaurant Açmak

Makalede balıkçı ve balık lokantasının iç içe geçtiği bir dükkan açmak fikri hakkında detaylara yer vereceğiz. İnsanız balığı sevmesine rağmen evlerde oluşabilecek kokudan duyduğunu rahatsızlıktan evde pişirmek istememektedir. Bu sebepten dolayı bir çok balıkçı pişirme ve evlere servis hizmeti de vermeye başlamıştır. Dahası bu işin tüyolarından bahsedeceğim. Öncelikle belirtmem gerekir ki balıkçılık işini öyle çok küçümsemeyin. Zira o da epey incelik gerektiren ve mesleki tecrübe gerektiren bir zanaattir. Balıkçı dükkanı açmayı planlıyorsanız sizlere tavsiyem balık ve çeşitleri ile aranızın iyi olmasıdır.
Aksi takdirde bu esnaflık sizin için çekilmez olur. Sabahtan akşama kadar balık kokuları içinde, ıslağın, yağın, pasağın içinde kendinizi çürütmeniz kaçınılmazdır.

Balıkçı & Balık Restaurant Açmak
Balık Lokantası

1)Balıkçı dükkanı açmak için en ideal yerleri anlatmak gerekirse;

balıkçılar çarşısı, balıkçı restoranlarının yanı, deniz kenarları, rakı balık takılan meyhanelerin dipleri sizin için en uygun alanlardır. Çünkü bu bölgelerde müşteriye ulaşmanız daha kolay olacaktır ve siz insanları bulmak durumunda kalmayacaksınız, onlar sizi bulacaktır.

2) Balıkçı dükkanı açmak için bulunduğunuz yörenin balıklarını tezgahınızda bulundurmanız şart.

Tezgahınızda mevsimlere en uygun bakıklar yer almalı, bu balıkların çok çelitli olması müşterinin göz nizamı için de gereklidir. Zira şu slogan çok önemlidir “sattığınız şey ürün değil, onu sunuş şeklinizdir”. Yani balıklarınızın çeşitliği pazarlama yeteneğinizi artıracaktır doğal olarak.

3) Balıkçı tezgahının temizliği

Balıkçı dükkanı açacak kişinin tezgahının temiz olması çok önemli bir husustur. Müşteri affetmez arkadaşlar. 99 doğrunuz olsa bile 1 yanlışınız hepsini götürebilir bu hijyen konusunda. Onun için günlük ve haftalık yıkama, temizleme işlemlerini iyi yapmalı, etrafta çürümüş balık kokusu kalmaması için iyi dezenfekte edilmelidir.

4) Balıkçı dükkanı açacak kişinin balıklarının fiyat istikrarını yakalaması önemlidir.

Bakın bu işte bilinmesi gereken bir şey balık fiyatlarının seneden seneye farklılık gösterdiğidir. Bunun sebebi balık populasyonunun her yıl farklılık göstermesidir. İşte bu sebeple sizin tezgahınızdaki balıkların fiyatları günbegün değişkenlik arz edebilir. Eğer bu fiyat değişkenliği en aza indirmeyi başarabilirseniz müşteri çevrenizin sizi bağrına basacağından süpheniz olmasın. İnsanlar bu değişken balık piyasasını anlamazlar, onlar hep istikrarlı ücret ararlar, işte bu yüzden bu fiyat uçurumunu en iyi dengeleyen kazanır.

5) Bu zanaatin en avantajlı yanı da sık sık en taze, en kaliteli balığı yeme fırsatı yakalayabilecek olmanızdır.

Bu devirde zenginin sofrasında bile balık artık fazla bulunmaz oldu. Hem sağlık açısından da dünyada baldan sonra en çok tasvip edilen besin olarak geçen balığın sık tüketilmesinin zekaya, cilde olağanüstü etkileri vardır. İşte tüm bu nimetlerden siz bedava fayadalanacaksınız. Sonuçta bal tutan parmağını yalar.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın