A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Az Sermayeli Karlı İşler
Az Sermayeli Karlı İşler

Az Sermayeli Karlı İşler

Az Sermayeli Karlı İşler

Bir işe başarı göstermiş bir halde başlamanın en mühim anahtarı sermayedir. Hizmet sektörü tüm girişimciler için karlı bir iş fırsatları sunar ve azca sermayeyle yapılacak en iyi işleri bünyesinde barındırır. Girişimci olmayı düşünen insanların bir çok hizmet sektöründen çekinir. Hâlbuki başlangıcı en kolay sektörlerden biridir şundan dolayı bir tek belli bir data birikimi ve beceri gerektirir.

Bu makalede sizlere azca bir sermayeyle başlayabileceğiniz kazançlı iş fikirlerinden bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz ticari işlerin başlangıç sermayeleri düşüktür şundan dolayı genel harcamaları azdır.

Bu tür işlere evinizden azca bir envanter ve etkinlik giderleriyle başlayabilirsiniz. Aşağıda bahsettiğimiz işlerden yüksek kazançlar elde edebilirsiniz şundan dolayı hiçbir ödeme yapmadan satış ve karlarınızı artırırlar. Hizmet sektörüne girmek istiyorsanız lütfen okumaya devam edin.

Hizmet sektörüne girmek ne kadara mal olur?

Yanıt: Azca bir miktar. Azıcık bir sermayeyle başlayabilir ve emek sarf ederek büyüyebilirsiniz. Harcamaları azaltmak için işinize evden başlayabilir ve kar elde edene kadar azimle çalışabilirsiniz. Hemen sonra bir işyeri kiralayabilir ve personel alabilirsiniz.

Hizmet sektöründeki işlerle başlarken ihtiyacınız olacak olan en mühim şey belli data yada becerilerde uzmanlaşmaktır şundan dolayı bu data ve beceriler yardımıyla para kazanacaksınız. İşte bundan dolayı bir mevzuda uzmanlığınızın olması gerekir. Bir mevzuda uzman olmak için illa ki üniversite mezunu olmanız gerekmez.

Seminerlere ve imalathane çalışmalarına (workshop) katılarak yada bir uzmanın yanında çıraklık yaparak gerekil olan becerileri kazanabilirsiniz. Becerinizi arttırdıktan sonrasında tecrübe kazanmanız gerekir. Haiz olmanız gerekenleri söyledikten sonrasında sıra geldi azca bir sermayeyle yada sermayesiz başlayabileceğiniz iş fikirlerini anlatmaya. Lütfen aşağıdaki iş fikirlerini okuyun.

1 – İşletme danışmanlığı

Deneyimli bir girişimci misiniz yoksa işletme sahibi misiniz? Bir işe başlamanın, bir iş kurmanın, faaliyette bulunmanın ve işletmeyi büyütmenin ne kadar mal olacağını biliyor musunuz? O vakit işletme danışmanlığına başlayabilirsiniz. İşletmelere yada girişimcilere rehberlik yaparak ve tavsiye vererek başarı göstermiş bir çıkış yapmalarına destek olabilirsiniz. Ek olarak elemanlıktan girişimciliğe geçiş yapacaklara asistanlık yapabilirsiniz.

2 – Minik işletmeler için koçluk hizmeti

Küçük bir bütçeyle bir işletmenin iyi mi yönetileceğini, sermayenin iyi mi arttırılacağını ve işletmenin iyi mi büyütüleceğini biliyorsanız o vakit işletme açmak isteyen girişimcilere tavsiyeler verebilirsiniz. Peki, ufak işletme koçluğu yapmak için ne gerekiyor? Koçluk hizmetleri uzun süredir mevcud bir iştir sadece sakın korkmayın hala piyasaya girmek için geç kalmış sayılmazsınız.

3 – Fizibilite emek harcamaları ve araştırma hizmetleri

Girişimciler için fizibilite emek harcamaları yapacağınız ve araştırma hizmetleri verebileceğiniz bir iş kurabilirsiniz. Tüm girişimciler olmasa da bir kısmı fizibilite emek harcamaları yaparak fikirler yada fırsatlar bulmak için strese girmek istemezler. Bu yüzden de bu tür işlerini yaptırmak için birilerine seve seve para öderler.

Az Sermayeli Karlı İşler
Azca Sermayeli Karlı İşler

4 – İş planı yazma hizmetleri

Tıpkı fizibilite araştırmalarında olduğu şeklinde girişimcilerin bir çok iş planlarını yazdırmak içinde birilerine para öderler. Aslına bakacak olursanız girişimcilerin bir çok yatırımcıları çekecek olan iş planının iyi mi yazıldığını bilmezler ve bunu öğrenmek içinde zaman ayırmazlar. Bu tür bir ihtiyacı karşılayabilecekseniz işiniz hazır anlamına gelir.

5 – İş fırsatları araştırması

İş fırsatları araştırması hizmetleri sunan ve iyi gelir elde eden birçok insan vardır. Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey gelecek trendlerine, gereksinimlerine yada iş fırsatlarına dikkat etmek, bunlar çerçevesinde bir plan hazırlamak ve büyük kuruluşlara satmaktır. Kimi zaman pazar potansiyeli olan ürün fikirleri ve iş fikirleri yakalayabilirsiniz. Hemen sonra bu fikirleri geliştirmeleri için büyük firmalara pazarlayabilirsiniz.

6 – Marka danışmanlığı ve yönetimi

Marka çalışmalarıyla ilgili uzmanlığınız var mı? O vakit ufak işletmelere iyi mi marka kuracakları yada marka bilinirliklerini iyi mi arttıracakları mevzusunda tavsiyeler verebilirsiniz. Hem de büyük firmalara marka yönetimi danışmanlığı verebilirsiniz. Doğal olarak ki kendinizi doğru şekilde pazarlayabilirseniz.

7 – Logo tasarımı

Logo tasarımı hizmetlerine olan talep her geçen gün artmaktadır. Minik işletmeler kendilerini rekabette farklılaştıracak benzeri olmayan ve alımlı logoların izini sürer. Sizde alımlı logolar tasarlayabilir misiniz? Cevabınız evetse logo tasarımı işine başlayabilirsiniz. Hatta daha çok iş almak için marka danışmalığı hizmeti yada pazarlama danışmanlığı da verebilirsiniz.

8 – Pazarlama danışmanlığı

Satın alan tabanını %30’dan %70’e çıkaracak uygun maliyetli bir düşünce bulabilir misiniz? Cevabınız evetse işiniz hazır anlamına gelir. Kendinizi ustalaşmış pazarlama danışmanı olarak konumlandırabilir ve ufak işletme sahiplerine müşterileri iyi mi etkileyeceklerini ve satışları iyi mi arttırabileceklerini izah edebilirsiniz.

9 – Toplumsal medya danışmanlığı

Toplumsal medya çılgınlığı tüm dünyayı kasıp kavurmakta. Feysbuk, Twitter ve LinkedIn şeklinde toplumsal medya sitelerinden bu trafiği iyi mi yönetim edebileceğinizi ve marka bilinirliğini iyi mi arttırabileceğinizi biliyor musunuz? Cevabınız evetse toplumsal medya danışmanı olun ve para kazanmaya başlayın.

10 – İnsan kaynakları hizmetleri

İnsan kaynakları yönetimi içinde birçok süreci barındıran ve oldukça talep gören alanlardan biridir. Günümüzde işletme sahipleri kendi işlerine odaklanmak ve eleman alımı şeklinde süreçlerle boğuşmak istemiyorlar. Bu işe el atabilir ve kendi insan kaynakları firmanızı kurarak bu problemi çözebilirsiniz.

11 – Muhasebecilik hizmetleri

Rakamlar mevzusunda iyi misiniz? Hesapları tutturmaktan hoşlanır mısınız? Muhasebeden anlamış olur mısınız? O vakit sizi hiçbir şeyin durdurmasına izin vermeyin ve kendi muhasebe firmanızı açın.

12 – Basın bülteni yazma hizmetleri

Parasız tanıtım tüm işletme sahiplerinin arzu ettikleri sadece ne yazık ki başaramadıkları bir faaliyettir. Basın bülteni yazma mevzusunda iyiyseniz ve yayınlanacağından eminseniz işletme sahiplerinin marka bilinirliğini yazılı basın vesilesiyle arttırarak para kazanabilirsiniz.

13 – Başlangıç sermayesi komisyonculuğu

Sermayeyi çoğaltmak tüm girişimcilerin istediği sadece ne yazık ki başaramadıkları bir mevzudur. Kendinizi arabulucu yada komisyoncu olarak konumlandırabilir girişimcilerle risk sermayedarlarını ve melek yatırımcıları bir araya getirebilirsiniz. Toplam paranın belli bir yüzdesini alarak para kazanabilirsiniz. Bazı akıllı girişimciler bu işi online olarak yaparlar. Sizde aynısını yapabilirsiniz.

14 – Baskı hizmetleri

Bu iş başkaları tarafınca da malum sadece iyi gelir getiren bir iş fırsatıdır. Sizde ufak işletmeler için kartvizitler, broşürler, el ilanları, afişler ve kataloglar basabilirsiniz.

15 – Etkinlik yönetimi

Minik işletme sahiplerinin bir çok zirve toplantılarının, fuarların ve ticari sergilerin bir parçası olmak isterler sadece bunu iyi mi yapacaklarını ve bu tip etkinliklerde ürünlerini yada hizmetlerini iyi mi sunacaklarını bilmezler. Bu gerekseme piyasada ciddi bir talep yaratmıştır. Sizde bu işlerden anlıyorsanız işiniz hazır anlamına gelir.

Başlayabileceğiniz öteki işler

16 – Çalışan performans değerlendirme hizmetleri

17 – Sanal asistanlık

18 – Metin yazarlığı hizmetleri

19 – İsim tescili hizmetleri

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın