A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / ATV Safari ve Doğa Turu
ATV Safari ve Doğa Turu
Atv Safari

ATV Safari ve Doğa Turu

ATV Safari ve Doğa Turu

ATV Motorlar, ilk olarak zorlu arazi koşullarında kullanıcılara kolay hareket ve taşıma gücü sağlamak amacı ile üretilmiş iş makineleri iken; girişimcilerin insanların macera tutkularını, motorların doğa ile başedebilme gücü ile birleştirmesi sonucu eğlence ve spor amaçlı araçlara dönüştüler. Son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler olan ATV Safari’de dikkat edilmesi gereken en önemli husus tur rehberinin direktiflerine uymaktır.

Kurallar dahilinde kullanıldığı sürece kaza riski çok düşük olan bu sporu tesislerimizde deneyebilirsiniz. Ayrıca festival, şenlik gibi yüksek katılımcılı etkinliklerinizde EVOMobil hizmetimiz ile geçici parkurlar kurulmasını talep ederek istediğiniz her alanda aktivitenin keyfini dostlarınız ile sürebilirsiniz.

Trekking; doğada, bir noktadan diğer bir noktaya varmak amaçlı yapılan, genelde hafif tempolu sportif yürüyüşlerdir. Trekking, ingilizce trek kelimesi ve -ing ekinden üretilmiş ingilizce bir kelimedir. Türkçe de kullanımı yaygın olmakla beraber, bu kelime yerine doğa yürüyüşü kavramı da kullanılır.

ATV Safari ve Doğa Turu
Atv Safari

Trekking her mevsimde yapılabilir; ancak hava ve ortam şartlarına, uzunluğuna ve zorluk derecesine göre gerekli hazırlıklar yapılmalıdır. Trekking parkurları birkaç saat sürebileceği gibi birkaç hafta hatta ay da sürebilir.

Başlangıçta doğasever insanların, doğal güzellikleri yaşamak ve doğada bulunmak amaçlı gerçekleştirdikleri kişisel veya arkadaş çevresi etkinlikleri olarak başlayan trekking, günümüzde alternatif turizm çatısı altında giderek ekonomik boyut kazanmış ve büyümüştür.

Bugün trekking, genelde şehrin stresinden kurtulmak isteyenlerin, haftasonu günübirlik şehre yakın parkurlarda ya da yabancı ülkelerde 2-3 haftalık turlar şeklinde, profesyonel bir rehber eşliğinde gerçekleştirdikleri bir spor durumundadır. Doğa yürüyüşlerinin insanın vücut ve ruh sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri olduğu uzmanlarca kabul edilmektedir.

Yüksek kondisyon veya teknik istemiyor oluşu, sakatlanma vb. risklerinin çok düşük seviyelerde seyretmesi, maliyetinin az olması gibi nedenlerle kitlelerin en yoğun ilgi gösterdiği doğa sporudur.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

2 Yorum

  1. Avatar of Admin

    Merhabalar; bu tip faaliyetleri turistik faaliyetler kapsamında olduğundan. il-ilçe turizim müdürlüklerinden kapsamlı bilgiye ulaşabilirsiniz. Kolaylıklar dilerim.

  2. Avatar of Admin

    Merhaba. Ben atv safari yapmak istiyorum ama bunun için ne gibi evraklar gerekli . Hangi ruhsatları almam gerek . Bunları öğrenmeye çalışıyorum . Bana yardımcı olursanız sevinirim . Ve devleten destek alabilir miyim . Çünkü turzim yeni açıldı bizim oralarda ve geliştirmek amaç olarak kullanacam olduğum ilçeyi . Bu arada genç bi girsimciyim

Bir cevap yazın