A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Asansör Bakım Hizmeti Firması
Asansör Bakım Hizmeti Firması
asansör bakımı firması

Asansör Bakım Hizmeti Firması

Asansör Bakım Hizmeti Firması

Asansörler birçok hareketli – mekanik parçadan oluşurlar. Bu parçaların hemen hemen hepsinde sürtünmenin etkisini sıfıra yaklaştırmak için yağlama kullanılır. Ancak şu an insan oğlunun ulaştığı hiç bir teknoloji sürtünmeden kaynaklı aşınmaları sıfıra indiremiyor.

Asansörlerinize yapılan aylık bakımlarda gerekli yağ değişimleri yapılır. Daha önemlisi asansörünüzün mekanik ve elektronik aksamı kontrol edilir. Arızaya neden olabilecek aşınma, yıpranma vb. sorunlar müşteriye iletilir.

Asasörlerinizi güven içinde kullanabilmek için periyodik olarak bakımlarını yaptırmalısınız. Bu bakımlar asansörlerinizin ve çevre birimlerinin daha uzun süre ve sağlıklı kullanılmasını sağlar. Elf Asansör tecrübeli bakım ekipleri ile asansörlerinizin bakımını yapar sizlere güvenle kullanmak kalır.

Asansör, elektrikle çalışan ve mekanik düzeneklere bağlı olarak bir ray sistemi üzerinde dikey olarak hareket eden kabinlerdir. Her makine gibi kendi amacına uygun bir çalışma prensibi vardır. Tüm asansör çeşitleri otomatik çalışan sistemlerle donatılmıştır. Bu asansörler hem insan asansörü hem de yük asansörü olarak kullanılır. Asansör kullanım amacına yönelik emniyet sistemleri ile donatılmıştır. Asansör üzerinde normal çalışma koşullarına bağlı olarak bakım, revizyon veya kontrol çalışmalarına uygun güvenlik sistemleri vardır. Asansör bakımı, asansörün kullanılması sırasında can ve mal güvenliğini tehdit edecek bir olayla karşılaşmamak için periyodik bakım yapılması gerekir. Asansör bakımlarının aylık olarak yapılması zorunludur.

Asansör Bakım Hizmeti Firması
asansör bakımı firması

Asansör bakımı, yıllık kontrolleri, servis hizmetinin denetimi, garanti ve satış işlem yap bakımı, yıllık kontrolleri, servis hizmetinin denetimi, garanti ve satış sonrası hizmetleri daha iyi izlemek için periyodik kontroller düzenli olarak yapılması gereken bir uygulamadır. Binaya yeni yapılan asansörün bakımını garanti süresi doluncaya kadar asansör imalatı yapan servis ya da firma yapmak zorundayken, garanti süresi dolduktan sonra asansör bakımının yaptırılması için başka bir servis veya asansör firmaları ile de anlaşılabilir. Ancak her zaman asansör bakımını üstlenen bir firma bulunmak zorundadır. Asansör bakım hizmetleri yapan teknik elemanlar, asansör bakımı ile ilgili tüm yapılması gereken işlemleri yaparak, asansörün servise hazır bir durumda çalışmasını sağlamaktadırlar. Asansör aylık bakımı, asansör montajı yapan yetkili asansör servisi tarafından bakımı garanti süresi boyunca düzenli olarak yapmaları gerekmektedir. Asansör bakımı yetkili servis tarafından iki aşamada gerçekleşir. Asansör periyodik muayene yapılırken birinci aşamada teknik elemanlar tarafından elle ve gözle asansörün durumu tespit edilirken ikinci aşamada ise asansörün bakımı için gereken işlemler yapılır. Asansör montajı ve asansör bakımı inşaat tekniği proje, elektrik elektronik, mekanik gibi elemanlarının bütününün birlikte olmasıdır.

Asansör Bakımı Nasıl Yapılır?

Asansör bakımı için asansör parçalarına yapılması gereken kontroller:

Asansörü taşıyan halatlar, asansör ana taşıyıcı kasnakları, tahrik kasnağı yivi, asansör kablosu, makine grubundaki dişli ve yataklar, ray pabuçları, somunlar ve cıvatalar kontrol edilir. Gevşeyen aksamlar sıkılır ve sabitleştirilir. Aşınan ve yıpranan parçalar varsa bu parçalar yenisi ile değiştirilir veya yağlanır.

Yağ içinde çalışan parçalarının asansör motor yataklarının ve makinanın yağları kontrol edilir. Ana taşıyıcı rayların ve ağırlık raylarının yağ durumu, hidrolik tamponlar, askı halatları, kumanda anahtarları, kılavuz raylar, röleler emniyet halatları ve emniyet tertibatının hareketli parçaları temizlenir. Sonra asansör firması tarafından tavsiye edilen yağ kullanılır. Asansör kasnak ve asansör hız regülatörü gresörlük’ lerine gres basılır. Makine dairesinde, asansör boşluğunda ve asansör kabin üst yüzeyinde bulunan, ve asansörün çalışmasını tehlikeye sokacak olan yabancı maddeler temizlenir.

Frenleme elemanları kontrol edilir. Asansörün sarsıntısız bir frenleme yapılabilmesi için gereken ayarlamalar yapılır. Asansörün kat ayarlarının verilen sınırlarda olup olmadığı kontrol edilerek ayarlama yapılır. Asansör kapılarının düzgün bir şekilde açılması ve kapanması, asansör kapısı kilitlerinin çalışması, asansör kapılarını açan pompanın (diktatör, amortisör), asansör kapısı yayları kontrol edilerek, kapıların istenilen yumuşaklıkta kapanması için ayarlama yapılır. Asansörün röleleri ve asansörü çalıştıran, durduran kontakların basıncı kontrol edilerek yayların ayarları yapılır ve gevşek klemens vidaları sıkıştırılır. Asansör enversör şalterinin kontaklarının ayarı, birbirine eşit uzaklıkta olacak şekilde ve değme basıncını sağlayan yayların ayarları yapılır. Asansörün sinyal ampulleri kontrolü yapılır. Asansöre yapılan bakım ile ilgili rapor tutularak, periyodik bakım formu doldurulur. Asansör bakımında periyodik kontroller asansör yönetmeliği doğrultusunda asansör bakım sözleşmesi ile asansör bakım firmaları veya asansör bakım şirketleri tarafından yapılmalıdır.

Asansör Arızaları;

Bina içindeki asansörde biri kalmış ise o kişiye apartman görevlisi müdahele eder. Asansör içinde kalan kişi asansör alarm butonuna basarak veya görevliyi arayarak yardım istemelidir. Asansör bakımını yapan yetkili asansör firmasından alacağı kapı açma yapan yetkili asansör firmasından alacağı kapı açma anahtarı ile asansörde kalan kişiyi apartman görevlisi kurtarır. Asansörün fren balataları arıza verdiğinde asansör aşağı­ yukarı kaydırıyorsa asansörün zemin ve en üst katlarda asansörde devreyi kesen elektrik devreleri bulunur. Asansör bu katları geçerse asansör arıza verebilir.

Arıza takip formuna, arıza işlenir.

Asansör bakımı ve tamiri ile bilgili ve bu alanda belli becerilere sahip teknik elemanlar gereklidir. Kat sayısı çok olan bir alışveriş merkezi için asansör ne kadar önemli ve gerekli ise Asansör Bakim Ve İşletme Yönetmeliği ne uygun olarak, asansörü sağlıklı bir biçimde kuracak, farklı donanımlarının bakımlarını yapacak, asansörün devamlı çalışmasını sağlayacak asansör servisi, teknik elemanlara ihtiyaç vardır.

Yıllık Periyodik Kontrol Nedir?

Asansörün, güvenli ve işletme yönünden uygun şekilde çalıştığının tespiti için, piyasaya arz edildiği tarih itibarıyla ilk yılın sonunda, devamında ise yıld a en az bir kere bina sorumlusu tarafından yaptırılacak periyodik
kontrolü, ifade eder.

Etap Asansör A.ş

Asansör Bakım Arıza ve Tamir · Kadıköy · İstanbul
40 yıllık tecrübe ve uzman kadrosuyla gerek yurtiçi gerek yurtdışı montaj bakım servis ve onarım hizmetleriyle müşteri memnuniyetini ön planda tutarak dünya standartlarına uygun şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tesisinize uygun asansör seçenekleri uygun fiyat ve yüksek kaliteyi bir arada sunuyoruz.

Elit Mühendislik

Asansör Bakım Arıza ve Tamir · Bahçelievler · İstanbul
Kendi geliştirdiği yazılım ve donanımlarla müşterisine CE, HY ve TS kalitesinin ötesinde hizmet vermeyi başarmış ve tüm gerekli sertifika ve belgelere sahip bir firma olarak Sizleri de müşterilerimiz arasında görmekten mutlu olacağız. Ücretsiz keşif ve bilgilendirmeler için 08.00 – 22.00 arası bizi arayabilirsiniz.

Mira Asansör

Asansör Bakım Arıza ve Tamir · Gaziosmanpaşa · İstanbul
Mira asansör mühendislik olarak İstanbul Gazi Osman paşa dan tüm İstanbul ilçelerindeki insanlarımıza daha güvenilir ve daha sağlıklı asansörlere binmelerini sağlıyoruz.. ÖNCELİĞİMİZ GÜVENLİĞİNİZ….Yetki belgelerimiz CE – ISO 9001-2008 ve TSE-HYB belgelerimiz ile amacımız size daha kaliteli ve güvenilir hizmet vermekteyiz

Boss Asansör

Asansör Bakım Arıza ve Tamir · Ataşehir · İstanbul
BOSS Asansör uzman kadrosu sektöründe 30 yıldır hizmet veren, tecrübesi, finansal alt yapısı, teknik donanımı ve idari departmanlarıyla uluslararası normları kendi prensipleriyle özümsemiş ülkemizdeki en önemli asansör işletmelerinden birisidir. BOSS Asansör Kamu kurumları, Üniversiteler, Oteller, Avmler ve birçok İnşaat firmasının dikey taşıma ile ilgili ihtiyaçlarında ilk olarak aradığı firmalardan birisidir. Son 10 yılda sektörün gelişiminde aktif görevler alan genel müdürümüz Sayın Abdurrahman Aksöz mesailerinin büyük bir bölümünü asansör standartların hazırlanması ve uygulanmasında harcamıştır. TSE Ayna Komite (Mirror Technical Committe) MTC 88, CEN, TC 10, ISO TC 178 ve TASİAD (Tüm Asansör Sanayici ve İş Adamları Derneğinde) başkanlık görevini 5 yıl ifa etmiştir. Halen Yönetim Kurulu Asil Üyesi ve Teknik Komite başkanıdır. BOSS Asansör çalışanları ARGE çalışmalarına, satın almadan, ürünlerin son kullanıcıya teslimine kadar gelişen süreçlerde yaşanılan sorunların çözümler

Süleyman Ergin

Asansör Bakım Arıza ve Tamir · Pendik · İstanbul
İstanbul Pendik ilçesinde bulunan firmamız,sizlere güvenli,konforlu,ve en önemlisi Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz asansörler temin etmeyi ilke edinmiştir..Arıza bakım revizyon montaj ve servislerde 7 24 hizmet vermekteyiz.

Sembol Asansör

Asansör Bakım Arıza ve Tamir · Bahçelievler · İstanbul
Sembol asansör bakım, arıza, revizyon, modernizasyon ve belgelendirme hizmeti vermektedir.

Çark Asansor

Asansör Bakım Arıza ve Tamir · Avcılar · İstanbul
Asansorlerinizin bakim-ariza, revizyon hizmetleriyle birlikte yapilan denetimlerde guvensiz oldugu belirtilen asansorlerin guvenli hale getirilmesi icin hizmet vermekteyiz.

Çınar Teknik Servis

Asansör Bakım Arıza ve Tamir · Başakşehir · İstanbul
Sadece Bakım yaptım diyenlere güvenilmez

Gözdeasansör

Asansör Bakım Arıza ve Tamir · Kartal · İstanbul
Firmamız 2001 yılında İstanbul Anadolu Yakasın da GÖZDE ASANSÖR GIDA VE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. adıyla kuruldu. 2003 Yılında İstanbul Avrupa Yakasında şubemiz açıldı. 2007 yılında yeniden yapılandırmaya giden firmamız Kocaeli de şirketleşerek GÖZDE ASANSÖR GIDA VE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ adıyla hizmetlerine devam etmeye başladı. GÖZDE ASANSÖR olarak başta İstanbul olmak üzere Türkiye nin her yerinde hizmetlerini sürdürmektedir. Sizlerin güvenine layık olmaktan ve sizlerin desteğiyle sürekli büyümekten son derece onurlu ve gururluyuz. Vizyonumuz; Asansör sektörü Türkiye nin yükselen yıldızı olmaya adaydır. Asansörler günümüzde her an kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Özellikle yerel yönetmeliklerin güçlendirilmesi ve ulusal-uluslararası standartların etkin olarak uygulanması sektörde bilinci arttırmış olup asansörlerde güvenlik ve kalite arayışı ön plana çıkmıştır. Özellikle akıllı bina sistemlerine asansörün entegrasyonu aranılan özellikler arasına girmiştir. Tüm b

Oskan Asansör San. Ve Tic.

Asansör Bakım Arıza ve Tamir · Pendik · İstanbul
OSKAN ASANSÖR SAN. ve TİC. Vizyon ve Misyonumuz ; Oskan Asansör, müşterilerine yüksek kaliteli asansör montajı ve yüksek seviyede hizmet sunma prensibi ile çalışmaktadır. Türkiye çapında hizmet ve servis mükemmelliği konusunda piyasanın herkesçe kabul edilen lideri olmayı hedefliyoruz. Müşterilerimizin işlerinin yüzde 100’ünü ve zamanın yüzde 100’ünü bize kazandıran istisnai mükemmellikte bir servis ve hizmet anlayışıyla, müşterilerimizin tam güvenini kazanacağız. Asansör sadece dikey çalışma sistemi mantığında işlev gösteren bir mekanizma değildir. Asansör güvenliği özellikle sağlanması gereken bir sistemler topluluğudur. Bu sebepten ötürü asansörünüz için gerekli bakımları ve revizyonları mutlak suretle yaptırmalısınız. Servis hizmetlerinden faydalanmış olduğunuz asansör firmasının yetkili olmasına özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın