A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bayilik Fırsatları / Arifoğlu Baharat Bayilik Franchise
Arifoğlu Baharat Bayilik Franchise
Arifoğlu Baharat

Arifoğlu Baharat Bayilik Franchise

Arifoğlu Baharat Bayilik Franchise

Arifoğlu Baharat, Mısır Çarşısında 70 yıl önce herkesin güvenle tüketebileceği doğal lezzetleri sofralara sunmak üzere yola çıktı. Yüzlerce çeşit ürünü milyonlarca insana ulaştıran Arifoğlu, ticari faaliyetini bugün İstanbul Avcılar’daki tesislerinde sürdürmektedir. Başta baharat ve bitki çayları olmak üzere bitkisel yağlardan pekmeze, organik ürünlerden bala uzanan geniş bir ürün yelpazesini soslar, salçalar, macunlar ve doğal kozmetik ürünleriyle her geçen gün genişletmeye devam etmektedir.

Üreticiden sofralara kadar uzanan süreçte ürünlerin en sağlıklı biçimde korunarak kaliteli ve güvenilir bir şekilde ulaşması için Türkiye’de ve dünyada yüzlerce satış noktasında Arifoğlu ürünleri, milyonlarca kişinin öncelikli tercihi olmayı hak etmiştir.

Arifoğlu, üreticiden tüketiciye kadar olan bütün alanlarda güvenilir ve uluslararası alanda söz sahibi bir marka olmayı, müşteri memnuniyetini, kârlılığını ve verimliliğini artırarak tedarikten üretime, pazarlamadan dağıtıma kadar tüm alanlardaki çalışanları ve çözüm ortaklarıyla kalkınmayı ve kalkındırmayı hedef olarak belirlemiştir.

İstanbul Avcılar’daki tesiste Türk Gıda Kodeksi’ne ve Baharat Tebliğinin kriterlerine uygun olarak hijyenik koşullarda eleme, ayıklama, öğütme ve paketleme yapmaktadır.

Depolarımıza giren her ürün kendi laboratuvarımızda fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik ve aflatoksin analizleri yapılır. Avrupa kriterlerine uygun diğer istenen analizler Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın İstanbul İl Kontrol Laboratuvarlarında analizleri yapılmaktadır. Ayrıca ulusal ve uluslararası gıda laboratuvarları değerlerini Kalite kontrol departmanımız çok yakından takip etmektedir.

Bünyemizde üretimi yapılmakta olan tüm hammaddelerin Türk Gıda Kodeksindeki değerlere uygun çıkarsa kalite kontrol departmanı onayıyla mal kabulü yapılır.

Arifoğlu Baharat Bayilik Franchise
Arifoğlu Baharat

Arifoğlu’nun temel ilkesi üretimi yapılan tüm ürünlerin yasal mevzuatlara, standartlara, prosedürlere ve insan sağlığına uygun olmasıdır. Bu ilke doğrultusunda nitelikli gıda teknikerleri, ziraat mühendisi ve gıda mühendisleri olan teknik elemanları ve tüm çalışanlarıyla tüketiciye kaliteli ve güvenli ürün üreterek Türkiye’nin örnek işletmesi olmayı amaç edinmiştir.,

Arifoğlu şirketler grubu 2007 tarihi itibarı ile TS ISO EN 22000 Kalite Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS EN ISO 9001:2008 Kalite belgelerine sahiptir.

Dağıtım

Arifoğlu Grubu bünyesinde üretilen tüm ürünlerin yurt içi ve yurt dışı satış pazarlama dağıtım hizmetlerini grubumuz bünyesindeki Arpaş Dağıtım Pazarlama A.Ş. tarafından yapmaktadır. Arifoğlu ürünlerini satış ve dağıtım faaliyetleri Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu bölgelerinde 4 bölge müdürlüğü, ayrıca 15 ilde bulunan yaygın dağıtım ağı ile ürünlerimizi tüketicilere ulaştırmaktayız.

Carrefour, Metro, Tesko Kipa, Real gibi ulusal zincir marketlerinde, ayrıca yerel zincir marketlerde ürünlerimiz satılmaktadır. Parekende dükkanlarımız olan Mısır Çarşısında 2 mağaza, Kadıköy, İstinye Park, Capacity, Palladium, Ankara, İzmir, Eskişehir, Kayseri, Antalya illerindeki A.V.M.’lerde kendi ürünlerimizin satışını gerçekleştirdiği mağazalarımızla tüketicilere ulaştırmaktayız.

Ar-Ge

Sektörde baharat ve şifalı bitki çayları konusunda uzman olmakla beraber, yurtdışı ve yurt içi ürün yelpazemizi insan sağlığı ve gıda konusunun uzmanlarıyla birlikte sürekli geliştirmek en önemli hedeflerimiz arasındadır. Bitkisel yağlar, organik gıdalar, soslar ve macunlar, bitkisel kozmetik gibi yeni alanlarda yepyeni ürünlerle sektörde öncü bir firma olmak, tüketicilerimizin olumlu geri bildirimlerinden aldığımız güç, ilklere imza atan bir firma olmamızın altında yatan en önemli etkendir.

Kalite Politikası

Depolarımıza giren her ürün gerek kendi laboratuvarımızda gerekse Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın İstanbul İl Kontrol Laboratuvarlarında fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik ve aflatoksin yönünden resmi analizlerine ve testlere tabi tutulmaktadır.

Gıda standartları ve insan sağlığı konusundaki ulusal ve uluslararası gelişmeler firmamız bünyesindeki kalite kontrol departmanı tarafından dikkatle yakından takip edilmektedir.

Gerek üretimini gerçekleştirdiğimiz gerekse tedarik ettiğimiz hammaddeler öncelikle Türk Gıda Kodeksi ile uyumu varsa firmamız tarafından kabul edilmektedir.

Arifoğlu’nun temel ilkesi üretimi yapılan tüm ürünlerin yasal mevzuatlara, standartlara, prosedürlere ve insan sağlığına uygun olmasıdır. Bu ilke doğrultusunda nitelikli gıda teknikerleri, ziraat ve gıda mühendislerinden oluşan ekibiyle gerçekleştirdiği kaliteli ve güvenli üretimiyle Türkiye’nin örnek işletmesi olmayı amaç edindik.

Uluslararası

Tarih boyunca bazı baharatlar ve yöresel tatlar kendi bölgesinin yerleşik mutfak kültürünü oluşturmaktaydı. Günümüz dünyasında gerek bilginin gerekse kültürlerin globalleşme etkisiyle hızlı bir şekilde aktarılabilmesiyle birlikte mutfak kültürleri bölgesel olmaktan çıkıp birbiriyle etkileşim ile dünya genelinde ortak baharat ve bitki kullanım kültürünü oluşturmuştur.

Kullanım alanı çok geniş olan baharat ve bitki çaylarının gerek sofralarımızda, gerek ilaç sanayi ve hatta kozmetik gibi birçok alanda aktif rol oynaması sebebiyle Arifoğlu’nun ulusal ve uluslararası alanda kaliteli ve güvenilir bir marka olma hedefi daha da bir önem kazanmaktadır.

Dünya genelinde modern tıbbın sunduğu tedavi imkanlarına paralel olarak alternatif tıbba olan rağbet, baharat ve bitki dünyasıyla insanlığın tarih boyunca sürdürdüğü dostluğun önemini bugün bizlere bir kez daha hatırlatmaktadır. Bu yönüyle Türkiye’de yetişen birçok bitkiyi uluslararası pazarda herkes tarafından temin edilebilen hale getirmek ülkemiz ekonomisine katkı ve küresel imajımıza olumlu etkisi bakımından önem taşımaktadır. Bizler bu sorumluluğumuzun farkındayız ve global pazarda etkin bir marka olmayı hedeflemekteyiz.

Kurumsal Değerlerimiz

Önce Güven

Tüm birimlerimizde kalite ve güven esasına dayalı iş ilişkisi kurumsal kültürümüzün bir parçasıdır. Ürünlerimizin tüketicilerine ve ticari iş birlikteliklerimizde aynı güvenin korunarak sürdürülmesi en önemli kurumsal yaklaşımımızdır.

Standartlara Uygunluk

Üretimini ve işlenmesini yapmakta olduğumuz tüm hammaddelerin Türk Gıda Kodeksine uygunluğunun sağlanması, sahip olduğumuz kalite güvence sistemimize uygun üretim yapmaktır.

Etik Olmak

Gerek sosyal, kültürel, politik ve manevi değerlere saygılı olmak konusundaki hassasiyetimiz, gerekse bireysel ve kurumsal ilişkilerimizdeki hukukumuzu hem resmi yasalara hem de toplum genel ahlak esaslarına göre taviz vermeden korumayı esas aldık.

Kültürel ve Sosyal Sorumluluğumuz

Ticari faaliyetimizin başladığı, aktarlarıyla dünyaca meşhur olan tarihi Mısır Çarşısında bulunan iki mağazamız ve hem Türkiye genelinde hem de dünyanın yüzlerce satış noktasında bizi temsil eden kaliteli Arifoğlu ürünleriyle hem mutfak kültürümüzün korunması ve yurt dışına tanıtılması, hem de ülke ekonomisine ve dünya genelindeki Türkiye imajına olumlu katkıda bulunulması için çalışmayı ilke edindik.

Yemeklerimizdeki besin kaybını önleyen, onlara renk, koku, lezzet veren baharatların herkes tarafından kolaylıkla temin edilebilmesini sağlayarak daha sağlıklı yaşam için kültürel mirasımız olan mutfak kültürümüzün yaygınlaştırılmasını sağlamak ayrıca önem verdiğimiz hususlardandır.

Önce İnsan

Aynı kurumsal kültür ve değerlerin sahiplenildiği üretimden satışa, dağıtımdan son kullanıcıya kadar olan bütün noktalarda emek veren insan kaynağımız Arifoğlu ailesini oluşturmaktadır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın