A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Akıllı Ev Sistemleri Yapımı
Akıllı Ev Sistemleri Yapımı
akıllı ev sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri Yapımı

Akıllı Ev Sistemleri Yapımı

Son yıllarda akıllı ev uygulamaları oldukça rağbet görmektedir. Bu yüzden ilgili iş koluyla ilgili talepler artmakta ve her geçen gün sektör büyümektedir. Sizlerde büyüyen bu sektörde iş yapabilir ve oldukça yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Yaşadığımız mekanlarda kullandığımız tüm donanımların, birarada tek merkezden kontrolü ve yaşamı kolaylaştırır, birçok detayın otomasyon yardımıyla bizlere sunulmuş olduğu evlere akıllı ev denmektedir. Akıllı ev kullanıcısına konfor, güvenlik ve kullanım maliyetleri tasarrufu elde eden evlerdir.

Bu kapsam standart donanımların otomasyonundan, evin kendisi için ihtiyaç duyulan enerji ve temiz su deposu oluşturmasına kadar geniş bir yelpaze içinde ele alınmaktadır.

Nedir bu kullandığımız standart donanımların otomasyonu? Akıllı ev sistemleri günlük hayatımızda kullandığımız, evlerimizde standart gereksinimler içinde yer edinen aydınlatma, ısıtma-soğutma, güvenlik, eğlence, bahçe sulama,… sistemlerinin kontrolünü size gereksiz yere süre kaybetirmeden tek merkezden ve sizin evvelde verdiğiniz komutları, akıllı ev senaryolarını, uygulayarak yönetir.

Akıllı ev senaryoları; günlük yaşam alışkanlıklarınız, zevleriniz, konfor ihtiyaçlarınız ve zorunlulukar gözönüne alınarak, akıllı evinizin size yaşattığı, konfor kurgularıdır. Bu kurgularda bir fazlaca komut arka arkaya yerine getirilerek, size gereksiz yere süre kaybettiren rutin işlerinizin, akıllı eviniz yardımıyla bir çırpıda gerçekleştirilmesidir. Mesela bir akıllı ev tek komutla, akşam belli bir saatten sonrasında tüm perdeleri kapatabilir, ışıkları otomatik kısabilir, alt katta alarmı devreye sokabilir ve televizyonu 3 saat sonrasında otomatik kapatabilir. Sabah belirli bi saatte kahve makinesini çalıştırıp, banyo suyu ve ev sıcaklığını ayarlayabilir, müzik sistemini devreye yerleştirip alarmı kapatabilir. Siz evden çıkarkende tüm cihazları kapatarak her türlü güvenliğinize ilişik üst düzey konumuna geçebilir.

Akıllı evde güvenlik nasıldır? Akıllı ev sistemleri ilk olarak hırsızlık, yangın ya da su baskını şeklinde olayların yaşanmasını önler. Klasik alarm sistemlerinden farkı burada göz önüne çıkar. Hareket algılayıcılar, kapı ve pencerelere yerleştirilen manyetik sensörler ile tüm evi denetim altında tuttuğu şeklinde siz tatildeyken eve yaklaşan birisi olduğunda senaryolar yardımı ile ışıklar, müzik seti tv şeklinde cihazlar çalıştırılarak evde olduğunuz izlenimi verilir. Düzensiz aralıklarla evinizin panjurları açılıp kapatılarak evde olmadığınızın fena niyetli kişilerce anlaşılması zorlaştırılır.

Akıllı Ev Sistemleri Yapımı
akıllı ev sistemleri
Akıllı Ev Sistemleri Yapımı
akıllı ev sistemleri

Olayların yaşanmasından sonrasında çözüm oluşturmak yerine, yaşanmasını önlemek odaklı çalışan Akıllı Ev Sistemleri, evlerimizde yangının çıkmasına en fazlaca yol açan elektrik kontakları, fişte unutulan cihazlar, arızalanan gaz vanaları sorununu, otomasyon sistemi ile başından çözmektedir. Tüm elektrik sistemleri ve cihazları kontol ettiğinden riskler minimum değerlere inmektedir.

Akıllı Ev Sistemleri Konsepti

 1. Bir fazlaca sistem bir arada bulunur ve tüm bu sistemlere tek bir noktadan erişim mümkündür.
 2. Ev otomasyonu (Perdeler, ışıklar, gaz/su vanaları, garaj kapısı kontrolleri),
 3. Alarm Sistemi (hareket sensörleri, kapı manyetikleri, siren)
 4. Kamera Sistemi (iç ve dış mekan görüntü algılayıcılar, ve kayıt cihazları),
 5. Ses sistemleri (Ev beyazperde sistemleri ve öteki ses sistemleri),
 6. Ev ısı sistemleri (ısıtma ve soğutma),
 7. Tüm bu tarz şeyleri barındıran akıllı ev sistemine, istenilen her yerden erişilebilir ve sistem her yerden denetim edilebilir.

Akıllı Ev Sisteminin Yapabilecklerinden birkaçı;

 • Gaz ya da su sızıntısı olduğunda ana vanayı kapatabilir size haber verebilir,
 • Siz evde yokken oluşabilecek herhangi bir güvenlik uyarısını haber verir ve sisteminize uzaktan bağlanıp evde bulunan kameralarla evinizi canlı olarak izlemenize olanak sağlar,
 • Evinizi siz yokken havalandırabilir,
 • Tek bir noktadan evindeki tüm ışıkları (dışarıdaki ışık seviyesine de bağlı olarak) denetim edebilir,
 • Hava kararınca perdeleri çekebilir,
 • Oda da olmadığınızda ışığı ve klimayı kapatabilir,
 • Topraktaki rutubet durumuna nazaran gerekirse bahçenizi sulayabilir,
 • Unutttuğunuz takdirde ütünün bağlı olduğu prizin elektriğini kesebilir,
 • Güvenlik amaçlı olarak, programlanan senaryoya nazaran, siz evde yokken değişik odaların ışıklarını belirli aralıklarla yakıp söndürebilir, ya da tv’yi açıp kanalları değiştirip, geri kapatabilir.

Bu sistem ile daha bir fazlaca senaryo programlayabilir, hem de da denetlemek istediğiniz klima, otomatik perdeler, vanalar, ses ve görüntü sistemlerini, sistemin dokunmatik denetim paneli ile evden ya da iphone, ipad, android yazılımlı öteki mobil cihazlarla yada bilgisayar ile bulunduğunuz her yerden ve daima denetim edebilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın