A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / İnternetten Para Kazan / Adsense den Nasıl Para Kazanılır
Adsense den Nasıl Para Kazanılır
google adsense

Adsense den Nasıl Para Kazanılır

Adsense den Nasıl Para Kazanılır

Yanlışlıkla yapılan tıklamaları önleme…Yanlışlıkla yapılan tıklamaları teşvik etme; Yayıncıların, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik etmesine hiçbir şekilde izin verilmez. Reklamları kullanıcıların menü, gezinme veya indirme bağlantıları gibi başka site içeriği zannedeceği şekilde uygulamak buna dahildir.

Yanlışlıkla tıklama yapılmasına yol açabilecekleri için, bağlantılar, oynatma düğmeleri, indirme düğmeleri, gezinme düğmeleri (ör. “Geri” veya “İleri”), oyun pencereleri, video oynatıcılar, açılır menüler veya uygulamaları reklamların yakınına yerleştirirken dikkatli olun. Sayfa düzeni, istenmeyen bir şekilde yanlışlıkla yapılan tıklamalara neden olsa bile, yayıncılara politika ihlali bildirimi gönderilebilir.

Reklamlara doğal olmayan bir şekilde dikkat çekme

Yayıncıların Google reklamlarına gereksiz veya doğal olmayan bir şekilde dikkat çekmelerine izin verilmez. Buna örnek olarak aşağıdakiler gösterilebilir:

kullanıcıların dikkatini reklama çeken göz alıcı animasyonlar
dikkati reklama yönelten oklar veya başka simgeler
Kabul edilemez uygulamalara örnekler
Google reklamlarının kullanıcılar ekranı aşağı kaydırırken reklamın sayfada “bağlantılı” bir konumda görünmesine neden olan “kayan” bir kutu komut dosyasına yerleştirilmesi, reklamların doğal olmayan bir şekilde dikkat çekmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla, bu türde reklam uygulamalarına izin verilmemektedir.

Reklamları yanıltıcı bir başlığın altına yerleştirme

Sitenize gelen ziyaretçilerin, herhangi bir şekilde yanlış yönlendirilmemesi ve içeriği Google reklamlarından kolayca ayırt edebilmesi önemlidir. Bu politika, reklamların, “kaynaklar” veya “faydalı bağlantılar” gibi yanıltıcı başlıkların altına yerleştirilmesini yasaklar. Yayıncılar reklamları yalnızca “Reklamlar” ya da “Sponsorlu Bağlantılar” şeklinde gruplayabilir. Başka varyasyonlara izin verilmez.

Adsense den Nasıl Para Kazanılır
google adsense

Kabul edilemez uygulamalara örnekler
Ek olarak, aşağıdaki gösterildiği gibi bir site başlığı uygun olmayan bir reklam grubu olarak yorumlanabilir. Böyle bir konumda bulunan reklamlar, reklam yerine bağlantı veya listeleme sanılabileceği için, bu tür bir uygulama kabul edilemez. Bu durumla karşılaşmamak için sitenizi ve düzenini dikkatli bir şekilde gözden geçirin.

Yayıncılar, kullanıcıları reklamları tıklamaya yönlendirecek bir dil kullanamaz. Aşağıda bu kullanıma dair bazı örnekler verilmiştir:

“Reklamı tıklamaktan çekinmeyin”
“Bir reklamı tıklayarak amacımıza katkıda bulunun.”
“Bu sitenin yayına devam etmesine yardımcı olun. Sponsorlarımıza göz atın!”
“Yeni bir sunucuya ihtiyacımız var. Bizi destekleyin!”
Başa dön

Resimleri reklamlara göre hizalama

Yayıncılar, sitelerinde gösterilen farklı reklamlarla belirli resimleri hizalamaya çalışmamalıdır. Bu türden bir uygulama, kullanıcının resmin doğrudan reklamverenin sunduklarıyla alakalı olduğunu varsayarak kafasının karışmasına yol açabileceğinden politikalarımıza aykırıdır.

Kabul edilemez uygulamalara örnekler

İçeriği ekranın alt kısmına iten site düzeni

Yayıncılar, içeriğin reklamlar tarafından ekranın alt kısmına itildiği site düzenlerinden kaçınmalıdır. Bu site düzenleri kullanıcıların içerik ile reklamları ayırt etmesini zorlaştırır.

Kabul edilemez uygulamalara örnekler
Bu, mobil siteler için de geçerlidir. Mobil sitede içeriğin ekranın alt kısmına itilmemesi kuralının yanı sıra, bir mobil site sayfasında iki tane İçerik için AdSense reklamı yayınlanamaz.

Kabul edilemez uygulamalara örnekler

İçeriği reklamları taklit edecek şekilde biçimlendirme

Yayıncılar, Google reklamlarını, reklamları herhangi bir yöntemle gizleyecek şekilde uygulayamaz. Buna, reklamlarla benzerlik sağlamak için yanındaki içeriği biçimlendirmek de dahildir. Bir yayıncı Google dışındaki arama sonuçları sayfalarına reklam yerleştiriyorsa, arama sonuçları ile reklamlar açık bir şekilde ayırt edilebilmelidir. Daha fazla bilgi edinmek için Arama için AdSense politikalarını inceleyin.

Aşağıdaki örnekte içerik, reklamlara çok benzer bir şekilde biçimlendirilmiştir ve içeriği reklamlardan ayırt etmek zordur. Bu uygulamaya izin verilmez.

Kabul edilemez uygulamalara örnekler

Ödeme yapmayı teklif etme

Reklam tıklamaları karşılığında ödeme veya herhangi bir teşvik önermek kesinlikle yasaktır.

Kabul edilemez uygulamalara örnekler

Reklamlarla Flash oyunları arasındaki mesafe

Flash oyun sitelerine Google reklamları yerleştirirken, reklamlarla oyunun kenarı arasında en az 150 piksellik bir mesafenin mutlaka bırakılmasını öneririz. Kullanıcılar kendilerini Flash oyuna kaptırmış ve heyecanlı bir şekilde tıklamalar yaparken, geçersiz tıklamalar oluşabilir. Her oyun ve site benzersiz olduğundan, türüne ve nasıl oynandığına göre bazı oyunlar için daha büyük bir mesafe gerekebilir. Bu konudaki diğer yönergeler için Oyun sayfalarındaki İçerik için AdSense reklamları başlıklı bölümü inceleyin.

Reklam yerleşiminin gerektiği gibi olmasını sağlama
Sayfa başına reklam sayısı sınırı

Şu anda AdSense yayıncıları her sayfaya aşağıdakileri yerleştirebilir:

En fazla üç adet İçerik için AdSense birimi
En fazla üç adet bağlantı birimi
En fazla iki adet arama kutusu
Yayıncılar sayfa başına birden fazla “büyük” reklam birimi yerleştiremez. “Büyük” reklam birimi, 300×600’lük biçime yakın boyuttaki herhangi bir birim olarak tanımlanır. Örneğin, bu birimlere 300×1050 ve 970×250’lik biçimler, 750×200 ve 580×400’lük bölgesel biçimler ve benzer büyüklükteki özel boyutlu tüm diğer reklamlar dahildir.

Ancak, bir sayfaya izin verilen maksimum sayıda reklam biriminin yerleştirilmesinin sayfanın karışık görünmesine yol açabileceğini unutmayın. Reklamları yerleştirebileceğiniz yerlerle ilgili ipuçları için optimizasyon yönergelerini okuyun. Özel boyutlu reklam birimleriyle ilgili en iyi uygulamalar için özel boyutlu reklam birimleri sayfasını inceleyin.

Yukarıdaki reklam sınırlamaları mobil siteler için de geçerlidir. Ayrıca, bir mobil sitede iki veya daha fazla AdSense reklamı ekranda ayna anda gösterilemez.

Otomatik yenilenen reklamlar

Yayıncıların, bir sayfayı veya sayfanın bir öğesini kullanıcının yenileme talebi olmadan yenilemelerine izin verilmez. Buna reklamların otomatik yönlendirme veya otomatik yenileme yapılan sayfalara veya yerleşimlere konulması dahildir. Ayrıca yayıncılar, kullanıcıların video, oyun veya indirilen öğeler gibi bir içeriği görüntüleyebilmesi için görüntüleme işlemi öncesinde belirli bir süre boyunca reklam gösteremez (videodan önce gösterilen reklam).

Teşekkür, çıkış, giriş veya hata sayfalarındaki reklamlar

Yayıncıların, teşekkür, hata, giriş veya çıkış sayfaları gibi içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmesine izin verilmez. Bunlar, ziyaretçilerin bir alandan çıkma ihtimali öncesinde ya da bir sitede satın alma veya indirme gibi belirli bir işlemi yaptıktan sonra sitede gördüğü sayfalardır.

Bu türden sayfalarda odak noktasını oluşturan reklamlar ziyaretçilerde asıl içeriği reklamların oluşturduğu doğrultusunda bir kafa karışıklığı yaratabilir. Bu nedenle bu türden sayfalara reklam yerleştirmeyin.

Kabul edilemez uygulamalara örnekler

Dinamik içerikli sayfa veya sitelerdeki reklamlar

Yayıncılar dinamik içeriğin (ör. canlı sohbetler, anlık mesajlaşmalar, otomatik olarak yenilenen yorumlar vs.) asıl odağı oluşturduğu sayfalara veya sitelere Google reklamları yerleştiremez.

E-postalardaki reklamlar

Google reklamlarının hem yayıncılarımız hem de reklamverenlerimiz için etkili olmasıını sağlamak amacıyla, AdSense kodunun e-posta mesajlarına veya bültenlere yerleştirilmesine izin verilmez. Ek olarak reklam kodu, web tabanlı e-posta programları gibi e-posta mesajlarının yanına uygulanamaz.

Bir yazılım uygulamasındaki reklamlar

Yayıncıların; araç çubukları, tarayıcı uzantıları ve masaüstü uygulamaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Google reklamlarını veya Arama için AdSense kutularını yazılım uygulamaları yoluyla dağıtmasına izin verilmez. AdSense kodu yalnızca web tabanlı sayfalara ve onaylanmış WebView teknolojilerine uygulanabilir.

Reklamların yeni pencerede görünmesi

Yayıncıların Google reklamlarını yeni bir pencerede açmasına veya bir reklamı tıklamanın sonucunu değiştirmesine izin verilmez. Daha fazla bilgi için Reklamları yeni bir pencerede açma başlıklı bölümü inceleyin. Bu politikanın, DoubleClick for Publishers (DFP) aracılığıyla dinamik ayırma kullanılarak yayınlanan AdSense reklamları için geçerli olmadığını lütfen unutmayın.

Pop-up pencerelerdeki reklamlar

Yayıncıların, kullanıcının tıklamasıyla açılmayan pencereye Google reklamı yerleştirilmesine izin verilmez. Ek olarak, geri, ileri göz atma düğmeleri gibi gezinme denetimleri ve düzenlenebilir bir URL alanı barındırmayan hiçbir web tarayıcısına reklam yerleştirilemez. AdSense reklam kodu, gezinme öğeleri kaldırılmış sayfalara da yerleştirilemez.

Pop-up pencerelerin yer aldığı bir sitedeki reklamlar

Yayıncıların, üçten fazla pop-up pencerenin yer aldığı sitelere Google reklamları yerleştirmesine izin verilmez. Bir sitede pop-up pencerelerin gösterilmesi halinde, bu pencereler ziyaretçilerin sitede gezinmesine müdahale edemez, kullanıcı tercihlerini değiştiremez, indirme işlemleri başlatamaz veya virüs dağıtamaz.

Ek olarak, AdSense kullanan siteler pop-up pencereleri tetikleyen, tarayıcı ayarlarını değiştiren, kullanıcıları istenmeyen sitelere yönlendiren veya ziyaretçilerin sitede gezinmesine başka şekillerde müdahale eden yazılımlar tarafından yüklenemez. Reklam ağlarının veya satış ortaklarının, bu tür yöntemleri kullanarak AdSense kodunuzu içeren sayfalara trafik yönlendirmesini engelleme sorumluluğu size aittir.

Giriş yapılarak ulaşılan sayfalardaki reklamlar

Yayıncıların şifreyle korunan sayfalara, söz konusu sayfaların program politikalarımıza uyması şartıyla, Google reklamları yerleştirmesine izin verilir. AdSense’e başvururken, şifreyle korunmayan bir sayfayı incelememiz için bize göndermeyi unutmayın.

Sayfalarınıza giriş yapılması gerekiyorsa ve alakasız reklamlar görünüyorsa, girişle korunan sayfalarınızda tarayıcı erişimine izin vererek reklam hedeflemesinin iyileştirilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Başka bir yayıncının reklamlarıyla aynı sayfa veya sitedeki reklamlar

Bir site program politikalarımıza uygunsa ve şirket veya sitenin sahibi sitesinde reklam göstermenize izin vermişse, reklam kodunuzu diğer yayıncının reklam kodunun bulunduğu sayfaya yerleştirebilirsiniz. Ancak, web barındırma şirketinizle veya sitenin sahibiyle, sitesinde reklam yayınlama izni almak için iletişim kurmanız gerekir. Ayrıca, yalnızca hesabınızla ilişkili reklam birimlerinin elde ettiği tıklamaların ve gösterimlerin karşılığı hesabınıza yansıtılır.

Her sayfaya en fazla üç reklam birimi, üç bağlantı birimi ve iki arama kutusu yerleştirilebileceğini unutmayın. Bunun yanı sıra, her yayıncının reklam kodunun yerleştirildiği sitenin içeriğinden sorumlu olduğunu aklınızda bulundurun. Bir sitenin politikalarımıza aykırı olduğunun tespit edilmesi halinde, sitede reklam kodu bulunan yayıncılara bildirimde bulunuruz.

Barındırılan bir sitedeki reklamlar (ör. Blogger)

Barındırılan siteler dahil, program politikalarımıza uyan tüm sayfalara AdSense yerleştirebilirsiniz. Ancak, AdSense’i kullanabilmek için sitenizin HTML kaynak koduna erişiminizin olması gerektiğini unutmayın. Barındırma hizmeti sağlayıcınızla bağlantı kurup AdSense kullanmanın hizmet şartlarına uygun olup olmadığını öğrenmek de sizin sorumluluğunuzdadır.

Sayfanızda bir üçüncü taraf sitesi gösterme

Bir site bir çerçeve veya pencere için başkasının sitesini gösteriyorsa, bu durum içerik çerçeveleme olarak değerlendirilir. Google reklamlarının bu tür sayfalara yerleştirilmesi kesinlikle yasaktır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın