A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / AB Ülkelerinde Yeni Bir Şirket Kurmak İçin Ne Yapmak Gerekir?
AB Ülkelerinde Yeni Bir Şirket Kurmak İçin Ne Yapmak Gerekir?
AB Yeni Bir Şirket Kurmak

AB Ülkelerinde Yeni Bir Şirket Kurmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

AB Ülkelerinde Yeni Bir Şirket Kurmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Yeni bir şirket kurmak ve Avrupa Birliği’ne üye farklı bir ülkede iş akışınızı geliştirmek için ulusal iletişim merkezlerine gitmeli ve o ülkenin konuyla ilgili hangi şartları koştuğunu öğrenmelisiniz.

Avrupa Birliği vatandaşı olarak İzlanda, Norveç ya da Liechtenstein dahil birliğe üye diğer ülkelerde yeni bir şirket kurabilir ya da bu sınırlar içerisinde daha önceden var olan bir firmanın bayiliğini yürütebilirsiniz.

Gerekli şartlar ülkeden ülkeye değişir fakat Avrupa Birliği, üye ülkelerde iş kurma girişimlerini destekliyor. En fazla üç gün içerisinde ve 100 Euro ödeyerek gerekli tüm belgeleri sadece bir kurumdan temin etme hakkı tanıyor. Ayrıca gerekli kayıt işlemlerini ya da başka bir AB ülkesinde kurulan yeni şirket kayıt işlemlerini internet üzerinden yapma kolaylığı sağlıyor.

Avrupa Birliği ülkelerinde Tekli İletişim Noktaları (Points of Single Contact-PSC) hizmeti bulunuyor. İnternet üzerinden verilen bu hizmet içerisinde şirket kurmak için gerekli tüm şartlar, başvurulması gereken yerler ve bürokratik işlemler hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

Artık bu işlemler için farklı ülkelerde bulunan belirli kurumlara tek tek gitmek zorunda değilsiniz.

Buna ek olarak Avrupa Girişimcilik Ağı ile (Enterprise Europe Network) iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmeti, iş kurmak istediğiniz ülkede başvurmanız gereken yerler ve yeni iş ortakları konusunda yardım alabilirsiniz.

AB Ülkelerinde Yeni Bir Şirket Kurmak İçin Ne Yapmak Gerekir?
AB Yeni Bir Şirket Kurmak

Utalk’a soru sormak için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

Tekli İletişim Noktaları (Points of Single Contact-PSCs) hakkında daha ayrıntılı bilgi için http://europa.eu/youreurope/ adresini tıklayabilir ya da ücretsiz 00 800 6 7 8 9 10 11 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Avrupa Girişimcilik Ağı internet sitesi:

http://een.ec.europa.eu/

http://www.entreprises.gouv.fr/politique-et-enjeux/europe/reseau-entreprise-europe

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın