A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / 5.000 TL Sermaye ile Hangi İş Yapılır
5.000 TL Sermaye ile Hangi İş Yapılır
" Genç Yaşta Nasıl Zengin Olurum " Diyenler

5.000 TL Sermaye ile Hangi İş Yapılır

5.000 TL Sermaye ile Hangi İş Yapılır

5000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim, beşbin lira para ile başlangıç aşamasında ne iş yapabilirim, iş kurmak için 5000 lira para yeterli mi, bu para ile ne yapabilirim, hangi işi kurmalıyım, gibi düşünceler içerisinde iseniz bu makalede elinizdeki sermaye ile yapabileceğiniz işlerden bahsedeceğiz.

5000 TL para ile hangi işi kurabilirim. 5000 Tl para yeni bir iş kurmak için yeterli bir para. Ancak hayalinizde iyi bir işyerine sahip olmak, büyük bir dükkan açmak gibi bir fikir var ise bunun için öncelikle elinizdeki sermaye miktarını arttırmalısınız. 

Para kazanmak ümidiyle bir dükkan tutup, elindeki tüm para ile dükkanın içine mal alan ve 2 ay sonra da sermayesinden fazla borçla dükkanını kapatmak zorunda kalan birçok esnaf mevcut. Bu sebeple riske edebileceğiniz para az ise ve geride sizi destekleyebilecek bir birikim mevcut değilse çok dikkatli davranmalısınız.

5000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim diyorsanız açacağınız bir bakkal dükkanı, giyim dükkanı, berberhane, manav ve benzeri işyerleri bulunduğunuz bölgenin mâli şartlarına, halkın tutumuna ve sizin hayal ettiğiniz tarza göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin bugün 5000 TL para ile bir bakkal dükkanı açılabilir. Örneğin mahalle arasında daha çok temel gıdaların satışını yapan dükkan kirası az olan küçük bir market açmanız mümkün. Ama bu kadar para ile büyük şehirlerde ihaleye girerek bir mısırcı tezgahı dahi kiralayabilmeniz oldukça zordur.

5000 TL sermaye ile yapılabilecek işler

5.000 TL Sermaye ile Hangi İş Yapılır
Sermaye İle Ne İş Kurmak

Eğer aklınızda ne iş olursa olsun, 5000 TL sermaye ile kendi işim olsun gibi bir fikir varsa, yöneldiğiniz alanda ufaktan başlayın. Örneğin gıda bakliyat ve benzeri ürünleri satmayı planlıyor iseniz, pazarda bir tezgah kiralayarak bu işe başlayabilirsiniz. Bagajı geniş olan bir otomobil ile dahi bu işi yapabilirsiniz. Ancak siz mutlaka bir dükkan açayım, içinde her türlü gıda maddesi olsun diyorsanız, 5000 TL sermaye ile bu işe bulaşmayın. Mahallenizde bulunan markette bir reyon kiralayarak işyeri sahibi ile anlaşarak para kazanabileceğinizi düşündüğünüz ürünleri satabilirsiniz. Örneğin bir berber dükkanında parfüm satabilirsiniz. Cami önlerinde yelek gömlek eşofman satan, mahalle aralarında patates soğan fındık fıstık vb. şeyler satan esnafların çok zengin olduğunu mu düşünüyorsunuz.

Eğer üzerinizde seyyar satıcılıktan pazarcılıktan utanacak bir tutumunuz varsa, öncelikle bu problemi çözmeniz gerekli. Birçoğumuz büyüdüğümüzde doktor öğretmen veya büyük bir iş adamı olmayı hayal ederdik. Ancak bugünün şartlarında önemli olan anlınızın teriyle kimseye muhtaç olmadan para kazanabiliyor musunuz. Geçiminizi
sağlayabiliyor musunuz ? o zaman dünyadaki milyonlarca işsiz ve geçim sıkıntısı çeken insandan daha iyi durumdasınız.

Ticarete herkes 5000 TL sermaye ile mi başladı ?

Ticarete ilk başladığında ufak bir tezgahı veya küçük bir dükkanı olan, daha sonra çalışarak işlerini büyüten ve bugün maddi durumu çok iyi olan birçok örnek var çevremizde. Her iş girişimi başlangıçta sadece bir fikirdi, şu da bir gerçektir ki, zengin olmak bir tercih meselesidir. Bu makale de 5000 tl sermaye ile sizi bir çırpıda zengin edebilecek şans oyunları haricinde bir fikrim yok. Ama bu miktarda bir parayla doğru bir iş planı yaparak, azmederek çalışarak para kaybetmeniz imkansız. Başarılı olabileceğinize inanıyor musunuz, evet haklısınız. Başarısız olabileceğinize inanıyor musunuz. evet yine haklısınız.

Eğer siz gerçekten para kazanmak istiyor iseniz, bu konuda azimli olmalı, kendinizi geliştirmeli, durmadan çalışmalısınız. Fikir mi istiyorsunuz, çevrenize bakın. İnsanlar neye ihtiyaç duyuyorlar. Çevrenizde ne satılabilir, örneğin beşbin lira para ile 5 tane akıllı telefon satın alıp, bunları 100, 200 tl kâr ile satabilirsiniz. Popüler ikinci el alışveriş sitesinde akıllı telefon satan birçok kullanıcı mevcut. Neden olmasın.. İnternet üzerinden online satış yapabilmek için 5000 Tl yeterli bir sermaye. İnternet üzerinden ürünler satarak para kazanabilirsiniz. İnternette Dükkan Açmak isimli makalemizi okudunuz mu?

Fikriniz idealiniz ne olursa olsun, yeterki azimli ve sabırlı olun. Yapabileceğinizden fazlasını yapmaya çalışın, ufkunuzu genişletin. Başarısız olmak için hiçbir sebebiniz yok.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

İlk Yorum

  1. Avatar of Admin
    Credit Solution Company

    İyi günler, Biz dünyanın her yerine 1 yıl ila 20 yıl geri ödeme süresi dönemde% 3 gibi düşük çok az yıllık Faiz Oranları ile Özel Ticari ve Bireysel Krediler sunun. Biz 100.000.000,00 TL’ye 5.000 TL aralığında kredi veriyoruz. Bizim kredileri de maksimum güvenlik için sigortalı önceliğimiz, size nasıl bir okunaklı Kredi Alacakliya almak için endişe geceleri uykularım musun? Hızlı parmağınızı çivi ısırma musunuz? Bunun yerine kendinizi dayak, şimdi Kredi Çözüm Şirketi Sayın Wilson Jones başvurun Kötü Kredi Geçmişi durdurmaya yardımcı Kredi uzmanları, Misyonumuz bir kazan çözüm bulmak için. İlgilendiği Kişiler E-posta yoluyla bana başvurmalısınız: Lender`s Adı: Mr: Wilson Jones Lender`s E-posta: creditsolutioncompany@gmail.com

Bir cevap yazın