A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Kosgeb Hibe ve Destekleri / 2017 Kosgeb Hibe Destekleri
2017 Kosgeb Hibe Destekleri

2017 Kosgeb Hibe Destekleri

2017 Kosgeb Hibe Destekleri

Kosgeb tarafınca 2017 yapılacak olan destek sunar için Hükumet tarafınca Bilim Endüstri ve Teknoloji Bakanlığına bir bütçe ayrıldı. Kosgeb kredisi 2017 yılı bağışlama ve destekleri Sıfır faizli kredi, bağışlama ve teşvikler için, esnaflarımız ve KOBİ’ler için Aralık ayında 50 bin lira faizsiz kredi verilmesini müteakiben, gözler KOSGEB’in 2017 yılı desteklerine çevrildi. 2016 senesinde verilen 50 bin lira bağışlama, 100 bin lira faizsiz kredinin 70 bin lira bağışlama ve 150 bin lira faizsiz krediye çevrilmesi beklenirken bu olmadı ve KOSGEB halen 150 bin lira yeni girişimci desteği programını sürdürüyor.

Esnafa 2017 senesinde 50 bin lira faizsiz kredi verilecek

ARALIK 2016’da verilmeye başlanan faizsiz krediden e-kobi veritabanı kaydı olmadığı için yararlanamayan, bildirge dolduramayan ve/yada sıfır faiz kosgeb gov tr adresinden müracaat yapamayan esnaflarımız ve Mikro KOBİ’lere müjde verildi. Kosgeb Müdürü Sayın Biçer ve Bilim Endüstri ve Teknoloji bakanımız Sayın Faruk bey, 2017’de yeni bir bütçe dahilinde, KOBİ’lere 50 bin lira sıfır faizli destek kredisi verileceğini belirttiler. Bu destek hemen hemen ilana çıkmadı ve başvurular alınmıyor sadece, esnaflarımıza, bu destekten faydalanabilmeleri için, devamlı olarak veritabanlarını güncel tutmaları, şirketlerine yada iş yerlerine ilişkin mühim değişikliklerde, (adres, bayilik, ortaklık vb.) kosgeb’ e-kobi linkinden giriş yaparak bilgilerini güncellemeleri ve bu bilgilere nazaran tekrardan bildirge vermeleri tavsiye ediliyor. 2017-2018 yada 2019 yıllarında verilecek olan Kosgeb 2017 faizsiz kredi, teşvik ve bağışlama programlarının tümünün ilk şartı Kosgeb veritabanına kayıt olmak olacaktır. Son ana bırakmadan, sistemde yaşanabilecek donmalar ve kuyruklar ile karşılaşmamak adına bu işlemleri evvelde yapmanızda yarar bulunmaktadır.

Kadın girişimcilere 2017 yılı faizsiz ve bağışlama işyeri açma kredisi

Genel destek programı ve girişimcilik programı dahilinde, ev hanımlarına, iş oluşturmak isteyen hanımefendi girişimcilere 2017 senesinde da, kredi ve destek verilmeye devam edecek. Bir proje geliştiren, bu projeyi iş planına döken ve mikro KOBİ kurarak, tecim ile uğraşmak isteyen hanımefendilere Devletimiz KOSGEB kurumu ile yapacakları işin niteliğine nazaran kredi ve destek vermeye devam ediyor. KOSGEB, siz yapın, biz destekleyelim diyor ve erkeklere nazaran hanımefendi girişimcilere (bölgelere nazaran değişim göstermektedir) %10 oranında daha çok destek sağlıyor.

2017 yılı KOSGEB Ziraat ve Hayvancılık Destekleri

Bildiğiniz şeklinde, Ziraat ve Hayvancılık alanında KOSGEB’den oldukça Ziraat Bankası ve Besin Ziraat ve Hayvancılık Müdürlükleri tarafınca destek veriliyor. Mesela 2016 senesinde gerçekleşen Genç Ziraatçi Projesi ile binlerce çiftçimize 30 bin lira faizsiz kredi desteği sağlandı. Bununla beraber, 2017 senesinde gene bu ziraat ve hayvancılık desteğinin verileceği söyleniyor. Ulusal Ziraat Projesi dahilinde havzalara nazaran ekim, kamu arazilerinin kiralanması ve köye dönüş projeleri de 2017 senesinde ziraatçi ve üreticilerimizin faydalanabileceği destek sunar içinde yer ediniyor. Kosgeb burada, ziraatçi ve üreticiye direk olarak hayvan kredisi, traktör kredisi ve desteği vermez iken, nace kodlarında belirtilen esaslar çerçevesinde makine ve teçhizat alımlarında destek sağlayabiliyor.

2017 Kosgeb Hibe Destekleri
2017 kosgeb destekleri

Doğal olarak bu KOSGEB’in hayvan kredisi verdiği anlamına gelmiyor. Kosgeb kredisi alabilmek için Nace kodlarını için, girişiminize uygun kodu bulun ve iş projesi hazırlayarak başvurun. Eğer girişiminiz (ziraat yada hayvancılık) desteklenen sektörlerde yok ise kredi alamazsınız. Genel anlamda ziraat ve hayvancılık alanında, ürünlerin paketlenmesi, saklanması ve satışa hazır hale getirilmesi adına gereksinim duyulan işletme giderleri için destek verilmekte olup, bu sayfadan desteklenen sektörleri inceleyerek kredi alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Tkdk hibeleri ile Geri ödemesiz küçükbaş hayvan kredisi 2017 senesinde verilmeye devam edecek ve Ziraat Bankasınca da Çiftimize köye dönüş yada öteki projelerle desteğe devam edilecektir.

2017 senesinde KOSGEB’ in verdiği destek sunar ve hibeler

Kosgeb Genel Desteği 2017; Bu program Kosgeb’e kayıtlı KOBİ’leri ve şartları kafi bulunan esnaflarımızı esas almaktadır. Proje dahilinde, genel anlamda üretim alanında hizmet veren KOBİ’lerin rekabet güçlerinin desteklenmesi, tanıtım ve pazarlama yapabilmeleri ve kaliteli ürün üretebilmeleri amacıyla verilmektedir. Bölgelere nazaran %50 ile %70 içinde destek ödenmektedir.

  • Teknopazar desteği; 150 bin lira pazarlama hibesi (geri ödemesiz)
  • Endüstriyel uygulama programı; Başvurular devam ediyor.
  • Arge ve inovasyon desteği 2017; Hem KOBİ’ler hem de girişimciler başvurabiliyor.
  • Kobi gelişim desteği; 300 bin bağışlama 700 bin faizsiz kredi veren bir programdır.
  • Girişimcilik desteği 2017; Bu program ile KOSGEB 2017 senesinde 31/12/2017 geçmişine kadar,
  • Yeni Girişimcilere; 50 bin geri ödemesiz 100 bin faizsiz kredi vermektedir.
  • İşgem Yardımıyla; Kurum aşamasında 650 bin lira bağışlama, İşletme desteği olarak da 200 bin lira bağışlama vermektedir.
  • Kobi Proje Destek Programı; Bu programlar ile KOBİ’lerimize 3 yıl süresince 24+12 ay süresince 150 bin lira kadar destek sağlanacaktır.

Bu projeler haricinde KOSGEB, Kuluçka merkezi, kredi faiz desteği, gelişen işletmeler piyasası destekleri, laboratuvar, tematik proje iş birliği güç birliği destek programları ile 2017’de girişimci ve KOBİ desteklerine devam etmektedir. Devlet yardımıyla iş oluşturmak, ticarete adım atmak ve para kazanmak isteyenlerin ilkin destek veren kamu kurumlarının destekledikleri alanları incelemeleri, destek alabilecekleri bir sektörde iş kurmaları tavsiye edilmektedir.

Devletin destek vermesine karşın, eğer bağışlama yada teşvik alabileceğiniz sektörde, para kazanma ümidiniz yok ise, ölü bir sektör ise yalnız Devletten para almak ümidiyle bu şekilde bir girişim içine girmemeniz tavsiye ediliyor.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın