A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Tarım ve Hayvancılık / 15 Bin Genç Çifçiye 30 Bin TL Hibe
15 Bin Genç Çifçiye 30 Bin TL Hibe
örnek hibe projeleri

15 Bin Genç Çifçiye 30 Bin TL Hibe

15 Bin Genç Çifçiye 30 Bin TL Hibe

15 bin genc 30 bin TL hibeyle çiftçi oluyor. Gıda Bakanı Çelik, “Genç çiftçilere 30 bin liraya kadar hibe desteği sağlayacak programda 14 bin 970 başvuru, hibe almaya hak kazandı. 450 milyon liralık kaynak kullandırılacak” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, genç çiftçilere 30 bin liraya kadar hibe desteği sağlayacak program kapsamında 14 bin 970 başvurunun hibe almaya hak kazandığını bildirdi. Çelik, yaptığı açıklamada, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında 397 bin genç çiftçinin başvurusunun, illerde oluşturulan Genç Çiftçi Proje Değerlendirme Komisyonları tarafından değerlendirildiğini kaydetti.

Pozitif ayrımcılıkla 11 bini kadın

Bakan Çelik, şehit, gazi, engelli, kadın ve eğitimli genç çiftçilere pozitif ayrımcılığın yapıldığı değerlendirmeler neticesinde 11 bin 77’si bayan ve 3 bin 893’ü erkek olmak üzere toplam 14 bin 970 genç çiftçinin hibe almaya hak kazandığını ifade etti. Çelik, “Projelerin, 10 bin 500 adedi büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, 2 bin 30 adedi arıcılık, 525 adedi kanatlı ve ipek böcekçiliği, bin 915 adedi de meyvecilik, seracılık, mantarcılık ile tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği konularında gerçekleşti. Oluşturulan asil-yedek listeler Bakanlığımız ‘gencciftci.tarim.gov.tr’ adresinden ilan edildi” dedi.

15 Bin Genç Çifçiye 30 Bin TL Hibe
Genç Hibe

Köyden kente göçü azaltacak

Başvuruları 13 Nisan-12 Mayıs tarihleri arasında yapılan programa 378 bin çiftçinin başvuruda bulunduğu açıklamıştı. Yoğun ilgi gören projenin köyden kente göçün önlenmesine, üretimin teşvik edilmesine ve sürdürülebilirliğe önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

450 milyon TL kaynak ayrıldı

Bakan Çelik, 3 yıllık bir süreci kapsayan hibe destek programı kapsamında kabul edilen projelere, bu yıl için 450 milyon liralık kaynak kullandırılacağını belirtti. Gelecek yıllarda bütçenin artırılarak, desteğin devam ettirileceğine işaret eden Bakan Çelik, projelerin, uygulamanın her aşamasında Bakanlığın ilgili birimleri tarafından takip ve kontrol edileceğini kaydetti.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın