A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Evden Para Kazan / 10 Günde 500 Lira Kazandıracak 10 Tavsiye
10 Günde 500 Lira Kazandıracak 10 Tavsiye

10 Günde 500 Lira Kazandıracak 10 Tavsiye

10 Günde 500 Lira Kazandıracak 10 Tavsiye

Derhal çoğumuz değişik nedenlerden dolayı daha oldukca para kazanmak isteriz. Bazılarımız çocuğunun eğitimi için, bazılarımız borçlardan daha süratli bir halde kurtulmak için, bazılarımız da hayallerini gerçeğe dönüştürebilmek için. Evet, hayaller! Örnek olarak; şöyleki güzel bahçeli bir ve satın alabilmek, senelerdir düşlerini süsleyen o otomobile haiz olabilmek, dünyanın en güzel ülkelerini ziyaret edebilmek, tüm borçlardan kurtulup şöyleki içten bir “ohh” çekmek benzer biçimde hayaller…

Neticede; daha çok para kazanmayı kim istemez ki? İsteklerine daha rahat bir halde erişebilmek, daha güzel bir yaşam yaşamak ve geçim sıkıntısı çekmemek kimin için cezbedici değil ki? Doğal ki asla kimse daha çok para kazanma teklifine geri çeviremez. Fakat hepimiz bu isteğini gerçekleştirebiliyor mu, işte ilkin ona bakmak lazım.

Diyorum ki, sorsanız kimse daha çok para kazanmak istemediğini söylemez. Fakat bakmış olduğunuzda, bir çok kişinin kazancını arttırmak için elle tutulur bir şey yapmadığını görürsünüz. Sanki daha çok para kazanmayı istemekle iş bitiyormuş benzer biçimde, gökten zembille tomar tomar para inmesi falan beklenir. Doğrusu daha bir çok hep istenir fakat bu isteğe ulaşmak için nedense kıl bile kıpırdatılmaz. Bu yaman çelişkinin sonucunda ise parasızlıktan yakınma etme, yaşamın ne kadar pahalılaştığı, isteklere ulaşılamadığı için hissedilen mutsuzluk benzer biçimde durumlar ortaya çıkar. Fakat doğal siz bu şekilde fena neticelerle karşılaşanlardan biri olmayacaksınız. Bu sebeple hem daha çok para kazanmak istiyor hem de bunun için bir şeyler yapıyorsunuz. Ya da yapmıyorsanız bile bundan sonrasında yapacaksınız diye düşünüyorum.

Evet, yapacaksınız bundan dolayı siz daha güzel bir yaşamı hak ettiğinizi düşünüyorsunuz. Çocuklarınızın daha iyi okullarda okumasını, daha iyi şartlara haiz olmayı kısacası daha mutlu bir yaşam sürmeyi diliyorsunuz. E bunların hepsi de bir halde maddi durumuzla direkt ilişkili olduğuna nazaran, daha oldukca para kazanmak sizin de arzularınız arasındadır diye düşünüyorum. Yanılmıyorum değil mi? Ümit ederim öyledir, ümit ederim yanılmıyorumdur bundan dolayı para mutluluğu satın alamasa bile hayatımızı kolaylaştırmak açısından bizi mutlu edecek şeyleri satın almamızı sağlamaktadır. Sonuçta kim bir sürü borcu varken tam anlamıyla mutlu olabilir ki? Kim bir yıl süresince çalışıp çalışıp bir tatile bile gidecek para bulamadığında yaşamdan yeteri kadar keyif alabilir ki? Kısacası, para demek daha iyi yaşamak ve daha mutlu olmak demek.

İşte bu nedenlerden dolayı da, bugün gelirinizi arttırmak için ne benzer biçimde işler yapabileceğiniz üstüne konuşacağız. Daha doğrusu, size 10 günde minimum 500 lira kazandıracak nitelikteki iş tavsiyelerinden bahsedeceğiz. Daha rahat bir halde yaşayabilmeniz ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilmeniz için epey etkili olacak bu önerilere kulak vermenizi tavsiye ederim. Zira birazdan inceleyeceğimiz listede pek oldukca değişik kişinin kullanabileceği para kazanma şekilleri bulunuyor. Sonuçta; 10 günde fazladan 500 lira kazanmanızı sağlayacak bu tavsiyeler yardımıyla aylık kazancınızı 1500 lira fazlalaştırabilirsiniz. Ve bu paranın hayallerinizi gerçekleştirmek için kafi olacağını düşünüyorum. Ne diyorsunuz, maaşınıza ekstradan 1500 lira daha eklemek istemez misiniz? Öyleyse ilk iş önerimizle beraber listemize göz atmaya başlamış olalım, derim.

İşte size 10 günde minimum 500 lira kazandıracak 10 süper tavsiye:

Kullanmadığınız Eşyaları Değerlendirin!

Ah o kullanmadığınız eşyalar… Üstü tozlanmış kutularda öylece duran çeşit çeşit ayakkabılar, dolapların arkalarına atılmış renk renk elbiseler, her odada birkaç tane olan gereksiz sehpalar, armağan gelmiş fakat bir kez bile kullanılmamış elektronik eşyalar ve kim bilir daha neler! Ne demek istediğimi anladınız değil mi? Evet evet ne atmaya kıyabildiğiniz ne de birilerine verebildiğiniz eşyalardan bahsediyorum. Hani evinizi gereksiz yere işgal etmekten başka hiçbir işlevi olmayan ıvır zıvırlardan! Kilerinizde, garajınızda bir adım atacak yer bile kalmamasına yol açan o malum eşyalardan! İşte o eşyalardan asla ummadığınız kadar oldukca para elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Bir ihtimal daha ilkin bu işi yapanları görüp duymuş fakat cesaret edememiş olabilirsiniz. Bir ihtimal bu işi yapmak için izlemeniz ihtiyaç duyulan şekilleri bilmediğiniz için, kim bilir bir türlü fırsat bulamadığınız için kullanmadığınız eşyalardan para kazanma fikrini arka plana atmış olabilirsiniz. Sadece para kazanmayı hakkaten istiyorsanız, bu erteleme huyunuza bir son vermeli ve cüzdanınıza para girmesini sağlayacak bu öneriye derhal kulak vermelisiniz.

Hem bu işi yapmak öyleki zannedildiği kadar zor da değil. Bir tek satmak istediğiniz ürünlerin bir listesini çıkarmalı ve bu tarz şeyleri alıcıların gözüne hoş görünecek şekilde web ortamında yayınlamalısınız. Hatta bunun öncesinde 2. el eşya satışı icra eden siteleri incelemeli, insanların hangi ürünleri nasıl yapılır sattığına, ürünlerinin altlarına nasıl yapılır açıklamalar yaptıklarına ve benzer ürünlerin fiyat aralıklarına bakmalısınız. Bu şekilde neyi nasıl yapılır satacağınızı bilir ve tecrübeli bir satıcı olarak kısa vakit içinde ürünlerinizden kar etmeye başlayabilirsiniz. Sonuçta kısa vakit içinde alışacağınız bu keyifli işi yaptığınızda, kullanmadığınız eşyaları değerlendirmeye niçin daha ilkin başlamadığınız için kendinize kızacağınızı rahatça söyleyebilirim. Kaldı ki bu işin tek pozitif yanlarının cüzdanınıza fazladan para girmesini sağlaması olmadığını da aklınızın bir kenarında bulundurmalısınız. Nitekim evinizde yer kaplamaktan başka hiçbir işe yaramayan eşyalardan kurtuldukça ruhen de ferahladığınızı hissedeceksiniz. Ihmal etmeyin ki hayatınızı ne kadar sadeleştirirseniz etrafınızdaki mutlulukları da o denli iyi örebilirsiniz anlamına gelir.

Şoförlük Kabiliyetinizi Kullanın!

10 günde minimum 500 lira kazanabileceğiniz işlerden bir tanesi de bu! Doğrusu şoförlük kabiliyetinizi kullanmak! Peki, ne yapacaksınız? Geceleri taksiye mi çıkacaksınız? Doğal ki hayır! Doğrusu isterseniz o işi de yapabilirsiniz fakat benim bahsettiğim başka işler! Bunlardan bir tanesi, hususi şoförlük yaparak para kazanmak diyebilirim. Evet, ister tam zamanlı isterseniz de freelance olarak yapabileceğiniz bu iş yardımıyla siz de para kazanabilirsiniz. Örnek olarak; gereksinim duyan kişiler için kendi otomobilinizi kullanarak hususi şoförlük yapabilir ya da başkalarının otomobillerini kullanarak onların rahatça seyahat yapmasını sağlayabilirsiniz. Çocuklu aileler, hastalar, sakatlar ve trafiğe korkmaktan korkan kişiler için hususi şoförlük icra eden ve bu işten oldukça iyi para kazanan sayısız insan var. İsterseniz siz de onlardan biri olabilirsiniz. Fakat yok bu iş bana nazaran değil diyorsanız o vakit da direksiyon dersi vermeyi düşünebilirsiniz.

Yeterlik almak için uğraşan fakat kurslarda verilen eğitimlerin yetersizliği sebebi ile bir türlü otomobil kullanmayı öğrenemeyen ne kadar oldukca insan bulunduğunu biliyoruz sonuçta, öyleki değil mi? İşte bu aşamada siz devreye girecek ve çömez şoförlerin edinim kazanmalarına yardım edeceksiniz. Bir tek bir saatlik tutarı 80 ila 150 lira içinde değişen direksiyon eğitimlerinden ne kadar karlı çıkacağınızı rahatça tahmin edebilirsiniz. Neticede, direksiyonunuza güveniyor ve sürücülük mevzusunda insanlara destek olabileceğinizi düşünüyorsanız, asla durmayın, bir en ilkin bu iş hakkında ayrıntıları öğrenmeye başlayın derim. Zira bu iş yardımıyla haftada 500 değil, oldukca daha fazlasını bile kazanabilirsiniz.

Kaleminizi Kullanın!

Kaleminizi kullanın derken ne mi demek isterim? Aslına bakarsanız, burada bir tek bir iş değil birden fazla işten bahsetmem lazım. Bu sebeple günümüzde yazarlık alanında yapabileceğiniz pek oldukca değişik iş var. Örnek olarak; bunlardan bir tanesi blog yazarlığı yaparak para kazanmak! Doğal, bu işi yapmak için bazı kabiliyetlere haiz olmanız gerekiyor, yazabilmek benzer biçimde! Doğrusu siz de kelimelerinize güveniyor ve iyi bir blog sahibi olabileceğinizi düşünüyorsanız, o vakit evet, bu işi yapabilirsiniz. Bir de yazma kabiliyetinizi geliştirmek için yapabilecekleriniz hakkında informasyon sahibi olursanız, işte o vakit yazılarınızdan para kazanmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Öte taraftan, bu alanda yapabilecekleriniz içinde editörlük yaparak para kazanmak da var.

Evet, iş ilanlarına bakmış olduğunuzda editör başlığı altında ne kadar oldukca duyuru bulunduğunu görebilirsiniz. Örnek olarak; internet sayfası içerik editörlüğü, haber editörlüğü, moda editörlüğü, kitap editörlüğü benzer biçimde! Fakat burada şunu da eklemeliyim. Bu işten para kazanmak için ilk etapta adınızı duyurmanız gerekiyor. Doğrusu derhal öyleki yazımı yazdım, içeriğimi ürettim gelsin paracıklar, diye bekleyemezsiniz. Kaleminizden para kazanabilmek için kendinizi geliştirmeyi bilmeli ve yeteneklerinizin fark edileceği günü sabırla bekleyebilirsiniz. Fakat bir taraftan başka ek işlerle uğraşırken bir taraftan da yazarsanız, hem para kazanmak için beklememiş hem de kaleminizi bilemeye devam etmiş olmuş olursunuz. Ne diyorsunuz, yazarak para kazanmak sizin için uygun görünüyor mu? Yoksa başka fırsatlara mı bakacaksınız?

İnternet Ortamındaki Yatırım Fırsatlarını Keşfedin!

Yatırım yapmak denildiğinde aklınıza ilk olarak neler geliyor, öğrenebilir miyim? Bu şekilde koca koca iş adamlarının hisse senetleriyle oynaması benzer biçimde şeyler mi yatırımla ilgili aklınıza ilk gelenler? Eğer öyleyse bu mevzuda yanılgıya düştüğünüzü söylemeliyim. Bu sebeple günümüzde yatırım dünyasında kullanabileceğiniz sayısız değişik yöntem var. Ve bu yöntemler için öyleki binlerce lira falan harcamanıza falan da gerek yok. Ufak miktarlarda yatırım halletmeye başlayarak, paranızı katbekat arttırabiliyorsunuz. Ek olarak internetten yatırım yapabilmek için bu mevzuda informasyon sahibi olmanız da gerekmiyor.

Zira yatırımın y’sini bilmiyor olmanız bile bu alandan para kazanmanıza engel değil. Niçin mi bu şekilde diyorum? Derhal izah edeyim. Bu sebeple isterseniz internetten verilen parasız eğitimler yardımıyla kısa vakit içinde istediğiniz her türlü bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Risk almadan nasıl yapılır yatırım yapabileceğinizi, hangi piyasalarda nasıl yapılır işlem yapmanız icap ettiğini ve bu mevzuyla ilgili merak ettiğiniz her türlü bilgiyi verilen parasız eğitimler vasıtasıyla kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Ki bu eğitimlerin sizin 10 günde minimum 500 lira kazanmanızı sağlayacağını rahatça söyleyebilirim. Evet, ne diyorsunuz? Yatırım yaparak para kazanmak sizce de kulağa oldukça cazip bir düşünce benzer biçimde gelmiyor mu?

Makyaj Yapın!

Makyaj yapmayı seviyor musunuz? Fırçalara, göz kalemlerine, rujlara, rengarenk farlara ve renklerin esrarengiz yaşamına karşı ilginiz var mı? Eğer bu sorulara vereceğiniz cevaplar evetse, o vakit şimdi söyleyeceklerime lütfen kulak verin. Bu sebeple siz de cüzdanını makyaj yaparak dolduranlardan biri olabilirsiniz. Evet, bu alanda verilen eğitimlere katılarak kısa süre içinde ustalaşmış makyaj yapmayı öğrenebilir ve bu keyifli işten fazladan para kazanabilirsiniz. Sadece ustalaşmış makyaj yaparak para kazanmak için dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan belli başlı noktalar bulunduğunu belirtmek isterim. Bunlardan ilki, makyaj eğitimi aldığınıza dair bir belgeye haiz olmaktır. Doğrusu her zamanki benzer biçimde eğitim koşul. Fakat bu alanda verilen eğitimlerin öyleki oldukca uzun sürmediğini, şu demek oluyor ki aylarınızı almayacağını rahatça söyleyebilirim.

Bilhassa de makyaj mevzusundaki yeteneklerinize güveniyorsanız, kendinizi kısa sürede kanıtlayacağınızdan ve eğitiminizi başarıyla tamamlayarak para kazanmak için ilk adımınızı atabileceğinizden güvenilir olabilirsiniz. Bir de geniş bir çevreye haiz olduğunuzu varsayarsak, 10 günde 500 lira değil oldukca daha fazlasını kazanmayı bekleyebilirsiniz. Zira günlük bir makyaj yaptığınızda elde edeceğiniz kazanç averaj 350-400 lira olacaktır. Tüm bunlara ek olarak, hem makyaj yapmayı seviyor, hem insanlarla kolay yazışma kurduğunuzu düşünüyor hem de yeni insanlarla tanışmaktan hoşlanıyorsunuz, bu işteki kazancınızla kesinlikle ihya olmuş olursunuz. Sonuçta; siz de makyaj yaparak kazancınıza kazanç eklemek istiyorsanız o vakit kesinlikle bu para kazanma yöntemini düşünmelisiniz derim.

Fotoğraf Çekin!

Gelirinizi arttırmak için yapabileceğiniz işlerden bir tanesi de fotoğrafçılık! Üstelik günümüzde bu işi yapabilmek için pek oldukca değişik yöntem bulunduğunu bilmelisiniz. Hani eskiden fotoğrafçı denildiğinde çoğumuzun aklına stüdyosu olan ve çoğu zaman vesikalık fotoğraflar çeken kişiler geliyordu ya, işte bugün durum öyleki değil. Zira fotoğrafçılık yaparak para kazanmak için pek oldukca değişik yöntem kullanılıyor. Örnek olarak; kimileri doğum fotoğrafçılığı alanında uzmanlaşırken, kimileri düğün fotoğrafçılığı yaparak para kazanmayı tercih ediyor. Bazıları tabiat fotoğrafçılığına merak salıyor bazıları ise yığın fotoğrafçılık yaparak kazanç sağlıyor. Anlayacağınız fotoğrafçılık yapma alanında hepimiz kendine en uygun alanı belirleyerek, yoluna o şekilde devam ediyor. Ve bir ihtimal siz de kendinize uygun alanı belirlemelisiniz. Şu ana kadar fotoğrafçılık alanında küçük çaplı emek harcamalar yapmış olabilirsiniz ya da bunu bir hobi olarak ele almış oda olabilirsiniz.

Fakat bu demek değil ki fotoğrafçılık yaparak para kazanamayacaksınız. İsterseniz bu sanat içerikli alanda kendinizi geliştirebilir ve hem eğlenip hem de para kazanabileceğiniz fotoğrafçılığın nimetlerinden siz de faydalanabilirsiniz. Sonuçta bu işi ciddiye alırsanız, fotoğrafçılıktan 10 günde minimum 500 lira kazanabileceğinizden güvenilir olabilirsiniz. Kaldı ki seçtiğiniz alana nazaran aynı şekilde kazancınız da artacaktır. Örnek olarak; doğum fotoğrafçıları birkaç saatlik emek verme sonucunda averaj 300-400 lira kazanırken, düğün fotoğrafçılarının en düşük kazancı 1500-2000 lira civarında olmaktadır. Kısacası, fotoğraf çekmeye başlamadan ilkin hem ne kadar kazanacağınızı hem de sizi daha oldukca mutlu edecek alanı belirleyebilirsiniz oldukça iyi sonuçlar elde edersiniz diyebilirim.

Bilgilerinizden ve Yeteneklerinizden Para Kazanın!

Bilgilerinizden ve yeteneklerinizden para kazanın derken, ne mi kast ediyorum? Derhal izah edeyim. Demek isterim ki; bilgilerinizi, yeteneklerinizi para kazanmak için kullanın. Daha açık olmam gerekirse; hususi ders verin diyorum. Eğer bu işten para elde edebileceğinizi düşündüğünüz yetenekleriniz var ise, siz de hususi ders vererek iyi miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Mesela; yabancı dil eğitimi verebilir, evde yada online hususi ders vererek saat başına fena olmayan miktarlarda kazanç elde edebilirsiniz. Hem bir tek yabancı dil ya da temel dersler alanında değil, daha pek oldukca değişik alanda hususi ders verebileceğinizi de bilmelisiniz.

Örnek olarak; bugün yoga ve pilates alanında hususi ders veren ve hatta bu işi temel kazanç deposu olarak icra eden sayısız insan var. Ben ne anlarım yogadan pilatesten diye düşünmeyin. Bu alanda eğitmenlik sertifikası veren bir sürü kurum var ve bu kurumlara başvuran insan sayısı her geçen gün birazcık daha artıyor. Bunlara ek olarak, enstrüman mevzusunda da hususi ders vermeyi düşünebilirsiniz. Hatta yiyecek yapmak, hususi butik kurabiyeler yapmak, şeker hamurlarıyla süslenmiş yaş pastalar yapmak benzer biçimde alanlarda da eğitim veren insanoğlu bulunduğunu bilmelisiniz. Sonuçta; daha çok para kazanmak istiyorsanız, gözünüzü birazcık açık tutmalı ve dönemin bizlere sunmuş olduğu tüm olanakları değerlendirmeyi öğrenmelisiniz. Yoksa evde oturup kara kara düşünmenin asla hiç kimseye faydası olmuyor.

Bir Şeyler Yapmış olup Satın!

Bir şeyler yapmış olup satmayı daha ilkin asla düşündünüz mü? Doğrusu borçları düşünmek yerine diyorum, bir şeyler üretmenin sizin için oldukca daha yararlı olabileceği asla aklınıza geldi mi? Tatillerinizde evde boş boş oturmak yerine, akşamları evinizde o reyting rekorları kıran saçma tv programları seyretmek yerine, hayatınız için daha iyi bir şeyler yapmak istemez misiniz? O vakit, niçin hala duruyorsunuz. Elinizin altında ihtiyacınız olabilecek tüm imkanlara sahipken, niçin hala para kazanmak için ilk adımınızı atmıyorsunuz. Evet, üretin diyorum. Bir şeyler yapmış olup satın. Mesela; sermayesi için oldukca oldukca azca para harcayacağınız popüler işlere yönelin. Şimdi ne benzer biçimde diyeceksiniz? Örnek olarak; takı tasarımı yapın. Değişik değişik boncuklar, ipler kurdeleler alın ve hem aklınız dağıtabileceğiniz hem de para kazanabileceğiniz bu keyifli işe yönelin. İnternette takı yapmayla ilgili sayısız yararlı videoya ulaşabilirsiniz. Ek olarak düşünce almak için kullanabileceğiniz milyonlarca takı modeli de yalnızca bir tık uzağınızda! Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey ihtiyacınız olabilecek malzemeleri almak ve takı halletmeye adım atmak! Bu tarz şeyleri isterseniz butik mağazalara, isterseniz arkadaşlarınıza, isterseniz de internetten bulacağınız alıcılara rahatça pazarlayabilirsiniz. Bir tek takı tasarımı da değil! Yaratıcılığınızı kullanarak yapabileceğiniz daha bir takım değişik para kazanma yöntemi var.

Mesela; kendi çabanızla rahatça öğrenebileceğiniz mum yapımı, sabun yapımı bunlarda bazıları. Bugün o denli oldukca insan bu işlerle uğraşıyor ki, hobi olarak başlanan bu para kazanma şekilleri sonunda insanların dükkan açmasına zemin hazırlayacak kadar oldukca kazandırıyor diyebilirim. Bir tek işinizi özveriyle yapmanız ve para kazanmayı istemeniz gerekiyor. Sabun ve mum yapmak haricinde kullanabileceğiniz yöntemler içinde oyuncak yapımı, tespih, pipo üretimi, kostüm üretimi, abajur yapımı benzer biçimde işler bulunduğunu da bilmelisiniz. Neticede; tüm bu işler hakkında informasyon sahibi olarak, size en uygun olanı belirleyebilir ve üretmenin verdiği gururla para kazanmaya başlayabilirsiniz. Güvenilir olun, el emeğinizle yaptığınız bir üründen kazanç elde etmek sizi inanılmaz bir halde mutlu edecek ve ek olarak kendinizi eskisine nazaran daha kuvvetli hissetmenizi elde edecektir.

Temizlik yada Ütü İşlerinden Kazanın!

10 günde minimum 500 lira kazanabileceğiniz işlerden bir tanesi de bu! Doğrusu temizlik ve ütü işleri! Durun, derhal öyleki burun kıvırmayın lütfen. Zira bu işlerden hakkaten iyi oranda para kazanılıyor. Örnek olarak; bir tek silme süpürme toz alma benzer biçimde temizlik işleri için alınan ücret minimum 100 lira. Keza apartman merdiven temizliği de aynı şekilde! İsterseniz, temizlik yaparak para kazanmak hakkında tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, bazıları da bir tek ütü yaparak para kazanmayı tercih ediyor. Mesela; ütü halletmeye fırsatı olmayan ya da bu işi beceremeyen kişilerin ütü ihtiyacı giderilerek kazanç elde ediliyor. Ki bakıldığında oldukça mantıklı bir iş! Hem bu işi artık bir tek bayanlar da yapmıyor. Tamam, adamların evlere temizliğe gittiğini görmek için daha oldukca zamana ihtiyacımız var bir ihtimal fakat bina temizliği, park bahçe temizliği, dış cephe temizliği, baca temizliği benzer biçimde işlerde çalışan bir sürü adam bulunduğunu rahatça söyleyebiliriz. Sonuçta; işin ucunda kazancınızı arttırmak var ise temizlik de yapılır ütü de başka bir iş de! Eğer dediklerime katılıyorsanız, o vakit bir an ilkin harekete geçmelisiniz derim.

Masaj Yaparak Para Kazanın!

Tüm bu işlerin içinde yapabileceğiniz işlerden bir tanesi de bu’ Doğrusu siz de masaj yaparak para kazananlardan biri olabilirsiniz. Hem bu işteki aylık kazancınızın rahatça 1500 liraya ulaşacağını bilmelisiniz. Doğal, ilkin bu iş hakkında ayrıntıları öğrenmeli, masaj yapmış olup yapamayacağınıza karar vermeli ve sadece sonrasında işe ilk adımınızı atmalısınız. Öğrenmeniz ihtiyaç duyulan detaylardan birincisi bu işi yapmak için lüzumlu belgelere haiz olmanız. Fakat bu mevzuyu internette minik bir araştırma yaparak halledebilirsiniz. Mesela; bulunduğunuz bölgede masaj yapabilmeniz için sertifika verecek kurumlarla iletişime geçebilirsiniz. Lüzumlu izin ve belgelerinizi hallettikten sonrasında ise masaj yaparak para kazanmak için harekete geçebilirsiniz.

Bunun için kaliteli bir web sitesi açabilir, yaptığınız işi insanlara duyurmak için broşürler bastırabilir ve toplumsal medyayı alan kişi kazanmak için kullanabilirsiniz. Hatta bu işi temel kazanç kaynağınız olarak kullanmak isterseniz, ileride bir masaj salonu açmayı bile düşünebilirsiniz. Fakat doğal isterseniz yalnızca ek gelir elde etmek için de bu işi pekala yapabilirsiniz. Sonuçta; kendi evinizde masaj yaparak ya da müşterilerinizin evini kullanarak aylık kazancınızı mühim oranda arttırmanız mümkün. Bir tek işin ayrıntıları hakkında informasyon sahibi olmanız ve masaj yaparak para kazanmak için ne benzer biçimde yöntemler izlemeniz icap ettiğini bilmelisiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın