A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / 10.000 TL Sermaye İle Ne İş Kurmak
10.000 TL Sermaye İle Ne İş Kurmak
iş kurmak için kredi başvurusu

10.000 TL Sermaye İle Ne İş Kurmak

10.000 TL Sermaye İle Ne İş Kurmak

İş hayatına On bin lira sermaye ile girmeyi düşünüyor iseniz öncelikle 10.000 TL. paranın, büyük yatırımlar için yetersiz olduğunu ve başka bir finansman yok ise, giriştiğiniz işlerde zorluk çekebileceğinizi, özellikle de açtığınız iş yerinin ilk aylarda geliri olmayacağını düşünerek bu kapsamda bir iyi bir iş planı yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Tabi karamsar olmadan ne iş yapabilirim konusunu biraz açalım. 10 bin lira küçümsenecek bir para değil elbet. Gelin ne iş yapabilirim diyenler için yapılabilecek işleri inceleyelim.

10000 TL. para aylık hesaplama yapılırsa bir işçinin ortalama 10 aylık maaşı civarında bir paradır. Bu parayı biriktirmek düzgün geliri olanlar için zor olmasa da, dar gelirli için oldukça zordur. Bu sebeple eğer tek dayanağınız bu para ve tek beklentinizde bu işten gelecek gelir ise, karar vermeden çok ince düşünmek zorundasınız. 10.000 TL. para ile bir elbise tezgahı da açabilirsiniz, elbise dükkanı da, elbise satan bir seyyar satıcı da olabilirsiniz, bu tamamen sizin becerinize, dükkanınızı açmak istediğiniz bölgeye ve bu bölgenin ekonomik durumuna bağlıdır. Bir çoğunuzun, on bin lira parası haricinde başka bir sermayesi de yoktur. Veya kurmak istediği iş için tek atımlık barutu vardır. Bu sebeple, hata yapma ihtimaliniz yok ise, çok iyi bir plan yapmak gerekli. Ticaret risklidir elbet ancak, görünen köy, kılavuz istemez. 0 faiz oranı bulunan, işyeri kredileri sizin için bir alternatif olabilir.

O FAİZLİ İŞYERİ KREDİLERİ ;

İşyeri açmak isteyenler, ne iş yapmalıyım, ne iş yapabilirim diyenler, sermayesi az olanlar için 0 faizli destek kredileri finansman aracınız olabilir. 0 faizli kredi veren bankalara ulaşabilir, iletişim sağlayabilir, 0 faizli kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bankaların kredi kampanyalarını takip ederek, 0 faizli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kosgeb hibe kredi çekmeyi düşünebilirsiniz.

10.000 TL. sermaye ile bayilik veren firmalar

10.000 TL Sermaye İle Ne İş Kurmak
Sermaye İle Ne İş Kurmak

Onbin liraya dükkan açmak isteyenler için bayilik veren firmalar iyi bir başlangıç ve alternatif olabilir. Bayilik almanın en avantajlı yanı, yıllardır hizmet veren bir firma ile anlaşarak, hazır müşteri potansiyelinden yararlanarak, işyerini açtığınız gibi, hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. 10.000 TL. ile birçok firma bayilik vermektedir. Bayilik veren firmalar bölümünü ziyaret ederek, paranıza uygun, iyi bir sektör seçebilir ve hayalinizdeki işyerine kavuşabilirsiniz. Ancak yine uyarmak isteriz ki, iyi bir iş planı yapmak, işyerini kuracağınız bölgede ki müşteri potansiyelini, rakipleri araştırmak, minimum beş yıllık iş planı yapmak bir işyerinin başlangıcında olmazsa olmaz hesaplamalardandır. Onbin liraya işyeri açıp, ayda onbinlira para kazanmayı hedefliyorsanız, hemen vazgeçin.

Çünkü onbinlira ulaşılamayacak bir para değil. Hemen hemen her banka, kara listede olmayan tüm müşterilerine 10.000 TL. kredi veriyor. Vazgeçilmez değilsiniz, sektörde yanlız değilsiniz, size para kazandıracak olan şey, iyi bir iş fikri ve iş planıdır.

Hiç sermayesi bulunmayıp, ne iş yapabilirim diye düşünürken, 10.000 Tl. sermaye ile yapılabilen ve düzenli olarak iyi bir gelir getirecek işler için, sermaye teminini, 10.000 Tl. kredi veren bankalar ile görüşmelerini, kosgeb hibe krediler hakkında bilgi almaları tavsiyemizdir. İşyerinizi açmak istediğiniz bölgenin, orta kesim bir bölge olduğunu düşünerek örnekler vermek istiyoruz;

10.000 Tl. sermaye ile yapılabilecek işler; küçük çaplı gıda, manav, şarküteri, giyim, elektronik malzeme satışı, köfteci, lokanta, bilgisayar teknik servisi, çay ocağı, tamirhane, elektrikçi, oto tamircisi, bakkal dükkanı, çiğ köfteci, fast food cafe gibi çoğaltılabilir. Ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız, ne iş yapabilirim isimli makale size elinizdeki sermaye ile ne iş yapacağınız hakkında güzel fikirler verebilir.

Para kazanmak isteyenler, diye düşünenler için değişik fikirlerini sizler için derledik. Ne iş yapsam . Sizce 10.000 Tl. ile ne iş yapılabilir? Makalemizin devamına yorum yapabilirsiniz. Siz olsanız 10 bin lira sermaye ile ne iş yapardınız? haydi paylaşın, değerlendirelim ve karar verelim. Ne iş yapmalıyız? Yeni iş fikirlerinden olan İşyeri açmak kaça mal olur başlıklı iş fikrinde işyeri açmak kaça mal olur, işyeri açmak ne kadar ve sermayesiz işyeri açmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın