A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / 1 Haftalık Kursla, Ayda 25 Bin TL Kazan!
1 Haftalık Kursla, Ayda 25 Bin TL Kazan!
Tehlikeli madde güvenlik danışmanı

1 Haftalık Kursla, Ayda 25 Bin TL Kazan!

1 Haftalık Kursla, Ayda 25 Bin TL Kazan!

2.500 liraya yedi gün kursa giden ve sertifika alan danışmanlar aylık kazancı 25 bin TL’yi bulabilen bir işin sahibi olabilecekler.

İş güvenliği alanında birbiri ardına devrim benzer biçimde kararlar geliyor. Yeni uygulamalarla güvenlik artarken istihdam alanında da yeni ufuklar açıyor. Bugünden itibaren tehlikeli madde taşıyan, paketleyen, dolduran, boşaltan işletmelere Tehlikeli madde güvenlik danışmanı (TMGD) bulundurma zorunluluğu getiriliyor.

Bu zorunluluğa uymayanlara cezai yaptırım uygulanacak. Yönetmeliğe bakılırsa her danışman en fazla 5 firmaya hizmet verebilecek. Sadece Türkiye’de şu an bir tek ortalama 500 danışman bulunuyor.

İstasyonlar seneye başlıyor

Temmuz 2016 itibarıyla ise Türkiye genelindeki 15 bin akaryakıt istasyonuna aynı zorunluluk geliyor. Bu da güvenlik danışmanı alanında talebin patlamasına niçin olacak. Güvenbir OSGB Genel Müdürü ve İşyeri Hekimi Dr. Ali Çolak, “Türkiye’deki akaryakıt istasyonlarının ve tehlikeli madde taşımacılığı icra eden şirket sayısı oldukca fazla. Akaryakıt istasyonlarının da devreye girmesiyle talep daha da yükselecek” dedi. Tehlikeli madde güvenlik danışmanı olmak için 7 gün, günde 8 saat devam eden bir kursu tamamlamak, ek olarak 1 tam gün devam eden hususi yangın eğitimi almak gerekiyor. Eğitimin ücretiyse 2500 lira.

Beş şirketten fazla şirketle çalışılamaz

Uzmanlar verilecek ceza miktarları ve uygulama mevzusunda bazı sual işaretleri bulunduğunu belirtiyor. Bir danışmanın en fazla 5 şirkete hizmet verebileceğinin altını çizen Çolak, “Tehlikeli madde güvenlik danışmanı ya bir şirkete bağlı ya da bağımsız olarak hizmet verebilecek. 5 işyerine hizmet verdiği düşünüldüğünde aylık kazancı 15-25 bin TL içinde değişebilir” ifadesini kullandı.

Kimler danışman olabilir?

4 senelik lisans mezunu olmak; kaçakçılık, dolandırıcılık, uyuşturucu ve tabanca kaçakçılığı, rüşvet suçlarından cezayla hükümlü bulunmamak gerekiyor.

1 Haftalık Kursla, Ayda 25 Bin TL Kazan!
Tehlikeli madde güvenlik danışmanı

Güvenlik danışmanı ne iş meydana getirecek?

Güvenlik danışmanı, işletme içinde tehlikeli maddeyle ilgili yapılacak her türlü işlem ve prosedürü takip ederek, periyodik raporlar tutacak. Bununla birlikte çalışanlara da eğitim verecek. Tehlikeli maddelerin taşınması, yüklenmesi yada boşaltılması esnasında bir kaza yada güvenliği etkileyecek bir vaka meydana gelmesi durumunda acil durum prosedürlerini uygulayacak.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın