A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / İnternetten Para Kazan / İnternetten Para Kazanmak 2016
İnternetten Para Kazanmak 2016
iş kurmak için devlet destekleri

İnternetten Para Kazanmak 2016

İnternetten Para Kazanmak 2016

Bir çok insan interneti eğlence, iletişim, haber alma amacıyla kullanırken bir çok insan da internetten para kazanma hayalleriyle yaşıyor. Kimilerine göre bir hayalden öteye geçemeyecek bu durum doğru yöntemler kullanıldığında ve doğru çalışma yöntemleri uygulandığında hiç beklenmedik derecede iyi sonuçlar verebiliyor.

Dünyadan 2015 yılında kullanılan para kazanma yöntemlerini sizler için derledik. Burada örnek olarak göstereceğimiz yöntemleri sizde ülkemizde deneyebilir ve benzerlerini oluşturabilirsiniz.

Video İzleyerek Para Kazanın

InboxDollars adlı web sitesi, platform üzerinden izlenen videolar için para ödüyor. Daha doğrusu videolardaki reklamları izlediğinizde para kazanıyorsunuz. Tabiki bu platform gerçek işinizin yerini alamayacaktır ancak video izlemeyi seven bir insansanız bu platformu kullanarak ekstra gelir elde edebilirsiniz. Üstelik InboxDollars kayıt olan her üyeye anında 5 dolar ödüyor. Tek yapmanız gereken üye olup mail adresinizi onaylamak.

Web Sitelerini Deneyenlere Para Ödeniyor

Usertesting.com adlı platform, yeni ortaya çıkan web sitelerini kullanıcılara denettirerek para kazanmalarını sağlıyor. Platform, web sitelerinin kullanıcılar tarafından denenmesiyle, hatalı ve göze hoş gelmeyen kısımlarını belirleyebiliyor. Böyle bir yardım karşılığında da para ödüyor.

İnternetten Odanızı Kiralayın

Özellikle yabancı ülkelerde popüler olan sistem, turistik bölgelerde yaşayan insanların boşta olan odalarını kiralamalarına olanak veriyor. Üstelik platformun Türkçe ve Türkiye desteği de bulunuyor. AirBNB adlı platform sayesinde odalarınızı tanıtabiliyor, özelliklerinden bahsedebiliyor, ve misafirlerinizi belirleyebiliyorsunuz.

İnternetten Para Kazanmak 2016
İnternetten Para Kazanmak 2016

Eski Kıyafetlerinizi Çöpe Yollamayın

Reklamlar

Yine yabancı ülkelerde yapılan “yard sale” mantığının internete uyarlanmış versiyonu, eski ve kullanmadığınız kıyafetlerin satış mantığıdır. ThredUp adıyla kurulan platform da bu yöntemin uygulanması sağlayan bir platform oluşturmuş durumdadır.

Tweeter’ı Kullanarak Para Kazanabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Bazı reklam şirketleri Tweeter’da isimlerinin geçmesi için para ödemeye razılar. Bu sistemi uygulayan bir web sitesi de bulunuyor. SponsoredTwets.com adresinden daha detaylı bilgi de alabilirsiniz.

Aracınızı Kiralayın

Diğerlerine göre biraz daha riskli sayılabilecek olan sistem, elinizde bulunan araba, motorsiklet, bisiklet, deniz botu vs gibi araçların kiralanması üzerine tasarlanmış. RelayRides.com adresi üzerinden kiralamak istediğiniz aracı tanıtabiliyor ve müşteriler bulabiliyorsunuz.

Sosyal Medya Uzmanları

Sosyal Medya’nın kullanımı hakkında geçerli olabilecek bir akademik birim bulunmuyor. Ancak çoğu insan kendi kendine sosyal medyada ünlü olabilmenin bir yolunu buluyor. Eğer siz de Facebook, Twitter, Instagram gibi ortamları oldukça iyi kullanabildiğinizi düşünüyorsanız eğlenirken oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken düzenli güncellediğiniz bir hesap sahibi olmak ve insanların ilgisini çekebilecek paylaşımlarda bulunmak.

İnternetten Fotoğraf Satışı

Bir çok web sitesi, çekilmiş fotoğraflara para ödüyor. Üstelik çektiğiniz fotoğrafların ne ile ilgili olduğu önemli değil, yeter ki kaliteli çekimler olsun. Bir çok insan telefonları ile çektiği fotoğrafları dahi bu platformlar üzerinden satabiliyor. Shutterstock.com, 123RF.com, Dreamstime.com gibi siteler bu platformlardan bazıları.

El Yapımı Ürünler ve Tarihi Eşyalar

Ülkemizde pek fazla değer verilmeyen el yapımı ürünlere ve eski eşyalara yabancı ülkelerden büyük bir ilgi gösteriliyor. Eğer bu tarz eşyalara sahipseniz, ya da el yapımı ürünler yapabiliyorsanız, Etsy.com adlı platform üzerinden, düşündüğünüzden daha iyi fiyatlara satışlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.