A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Araç Yedek Parça Satışı
Araç Yedek Parça Satışı
Araç Yedek Parça Satışı

Araç Yedek Parça Satışı

Araç Yedek Parça Satışı

Merhaba Sayın Okurlarımız. Dünya’da insanların en fazla ihtiyaç duyduğu araçların başında hiç şüphesiz motorlu araçlar gelmektedir. Ülkemizde neredeyse her ailenin bir arabası var ve her gün binlerce araç yeni trafiğe çıkıyor. Durum böyle olunca bu araçların yedek parçalarını satan firmalar da güzel paralar kazanmaktadır. Eğer aklınıza yeni bir iş kurmak varsa ve hangi işe gireceğinize karar veremediyseniz paranızı bağlayacak kalıcı bir iş istiyorsanız bu işte sizlere para olduğun belirtmek istiyoruz.

Çevrenize bir bakın her yerin araba olduğunu göreceksiniz. Araçların bozulduğu zaman ya da bakımı geldiği zaman bazı parçalarının değiştirilmesi gerekmektedir.

Kimileri çıkma parça alırken kimileri orijinal parçadan yana tercih yapmaktadır.

Peki bir Yedek Parça Dükkanı Kaça Açılır ? Ürünler nasıl temin edilir ? Bu konu hakkında detay verelim.

Araç Yedek Parça Satışı
Araç Yedek Parça Satışı

Oto Yedek Parça İşi

Lokasyon

Böyle bir dükkan açacaksanız doğru yeri bulmanız gerecektir. Peki doğru olan yer neresidir diye soracak olanlar olacaktır. Organize Sanayi Bölgeleri, Yetkili Servis ve Özel Servis Yakınları gibi yerlere açmak en doğrusu olacaktır. Çünkü bu gibi yerlerde araçlar üzerine geniş bir piyasa söz konusu. İnsanlar araçlarının bakımlarını ya da eksik parçalarını temin etmek için ya 2. El Yedek Parça bulmak için organize sanayi bölgelerine gider ya da Servislere. Servislerde pahalı olan ürünü almak yerine yan sanayi ürünlere yönelenlerde mevcuttur. Buradan çıkartılacak sonuç hem orijinal hem de yan sanayi ürünlerini dükkanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Dükkana Ürün Temini Yapmak:Dükkanı açmak tamam da ürünleri nereden getireceğim ? diye içinizden kendi kendinize sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bu konuda da sizlere bilgiyi hemen verelim. Yurt dışından orijinal araç yedek parça getiren firmalar ile anlaşma sağlayabilirsiniz. İkinci bir yol da ülkemizde araçlar için üretilen ya da yurt dışından getirilen yan sanayi mallara yönelebilirsiniz. Özellikle de modeli düşük olan araçlara yan sanayi ürünler takılmaktadır. Yani orijinaldan çok yan sanayiden para kazanırsınız diyebiliriz.

İnterneti Kullanın

Yedek Parça ürünleri satan bir çok dükkan internetten faydalanmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanına yedek parça gönderme imkanınız olsun. Örnek verecek olursak sahibinden.com’da her gün binlerce kişi oto yedek parça satın almakta ve parça göndermektedir. Sizlerde ürünlerinizin resimlerini çekip internete ilan verirseniz kazancınızı katlarsınız.

Bayilik Veren Firmalar

Bu işe girecekler mutlaka duymuşlardır. Bazı markalar kendi isim hakkını vermektedir. Yani sıfırdan bu işe girip isim yapmak yerine zaten daha önce ismi duyulmuş olan markaların bayiliğini alabilirsiniz. Hem kazancınızı daha kısa sürede katlarsınız hem de müşteri potansiyeline daha kolay ulaşırsınız.

Ne Satabilirim ?

Elbette sadece araçların motor aksamları için değil aksesuarları ve diğer mekanik parçalarının da satışını yapmanız gerekmektedir. Bunlara örnek verebiliriz. Araç tamponları,Kapı Kolları, Cam Silecekleri, Araç Far ve Stop Lambalarının satışlarını yapabilirsiniz.

Ne Kazandırır ?

Bu sorunun cevabı sizde saklı. Bu işte tecrübeniz varsa daha önce sanayide çalıştıysanız kesinlikle az çok fikriniz olacaktır. Yapacağınız işi özetleyecek olursak Organize Sanayi Bölgesinde güzel bir dükkan tutmak. Dükkanınızı insanların en fazla aradığı yedek parça ürünleriyle doldurmak. Reklamınızı yapmak. Reklam için bölgesel radyo kanallarını kullanabilirsiniz. Bu sayede adınızı her gün milyonlarca kişi duyar.

Maliyeti Ne Olur ?

Eğer bayilik almak istemiyorsanız kendim açacağım diyorsanız ortalama olarak 20-30 BİN TL gözden çıkartmanız gerekecektir. Bu da en düşük rakamdır. Çünkü sanıldığı kadar kolay bir iş değildir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.